Důležité vítězství, urvali jsme to, byl rád Rada

FK Jablonec FK Teplice
FORTUNA:LIGA, 24. kolo pá 8. 3. 2019, 18:00

Jablonecký kouč Petr Rada po vyhraném zápase s Teplicemi chválil nejen křídelní hráče Vatajela se Sobolem, kteří skorovali. Co všechno řekli trenéři na pozápasové tiskové konferenci?

Hostující trenér Stanislav Hejkal se musel na Střelnici obejít hned bez pětice hráčů, i přesto byl s výkonem svého týmu po těsné porážce spokojen. „Měli jsme hráčské ztráty, hlavně nám chyběli obránci. Krob nám dokonce odešel po včerejším tréninku, a tak jsme museli změnili hru na systém s třemi obránci. Chtěli jsme především zastavit rychlé kraje Jablonce. Domácí měli v první půli jen náznaky. My jsme výborně vstoupili do druhé půle a dali jsme branku. Viděl jsem, že Jablonec ztrácel půdu pod nohama. Chtělo to jen vydržet. Jenže jsme tam dostali gól doslova z ničeho. Od té doby jsem už viděl, že to bude složité. Jablonec má kvalitu i ve střídání, my tam dávali dorostence. Jablonec jsme dostali na koně, a už to bylo složité. Zanechali jsme tu ale solidní výkon dle mého,“ konstatoval po zápase kouč poraženého celku ze Stínadel.

Naopak třízápasové čekání na plný bodový zisk si opět mohl užít náš lodivod Petr Rada. Jeho hráči dokázali nepříznivý vývoj s Teplicemi otočit na svou stranu. „Věděli jsme, že to bude těžké utkání. Je zavádějící a ošidné, když Teplice neměly pět hráčů, ti náhradníci bojují o místo a mají ještě větší chuť. To se potvrdilo, protože Teplice odvedly velice kvalitní výkon, především v prvním poločase,“ uvedl na adresu soupeře náš trenér a pokračoval. „My jsme teď nestříleli branky. Všichni nás sice chválili za hru, ale body jsme neměli.“

„Soupeř byl ze začátku aktivnější, měl tam jednu střelu, kterou jsme vyhlavičkovali z branky. Pak jsme měli i my dost šancí, ale finální přihrávka opět nebyla. O poločase jsem hráče upozorňoval, že to bude chtít trpělivost, že může rozhodnout jedna branka. Bohužel jsme hned inkasovali střelou Moulise a byl to pro nás takový direkt. Hráči ale potvrdili charakter. Byli jsme rychlejší v přenášení hry i v přesnosti přihrávek. Zaslouženě jsme vyrovnali Vatajelem. Dál jsme neustupovali z aktivní hry. Obrana, především středový hráči Břečka s Hovorkou, si poradili s teplickými protiútoky. Pořád jsme hráli aktivně, navíc Grigar tam chytil Břečkovi velkou šanci. Ale v zakončení nám to drhne. Proto je pro nás důležité, že jsme dnes udělali tři body. Neříkám, že to bylo optimální, ale za bojovnost a nasazení musím hráče pochválit. Teplice byly velmi nepříjemný soupeř. Naši hráči to urvali bojovností,“ uvedl dále Rada.

V zápase se dařilo především levé straně, z které se prosadili gólově jak Sobol, tak Vatajelu. „Jsem rád, že tu jsou. Sobol je klasický krajní obránce, je pro nás klíčový a důležitý. S Božou si vyhoví, jsou to dva leváci, kteří umí dobře odcentrovat a mají dobrou střelu. Oba dali gól, je to ocenění jejich práce. Oba zapadli do týmu, oba rozumí a vyhovuje jim to takto. Aktivita směrem dopředu je u nich vrozená. Boža je schopnej odehrát obě pozice, jak obranu, tak zálohu, ale táhne ho to dopředu. Má rychlou kličku, dokáže se lépe vžít do role záložníka. To Sobol umí zase dobře vyjet. Sobol jde výkonnostně hodně rychle nahoru, těžko u nás asi po sezoně zůstane. Ale jemu to může jen prospět, v takovém klubu jakým je Šachtar Doněck, má perspektivu,“ uvedl na adresu našich křídelníků kouč Petr Rada.