Druhým soupeřem japonský Shonan Bellmare

FK Jablonec Shonan Bellmare FC
Přípravná utkání, přát. st 29. 1. 2020, 16:00

V pořadí druhý přípravný duel na španělské půdě odehrajeme proti prvoligovému japonskému celku Shonan Bellmare.

Japonská nejvyšší fotbalová soutěž se hraje systémem celoročním, tedy jinak než v Čechách. V roce 2019 obsadil náš středeční soupeř Shonan šestnáctou příčku z osmnáctičlenného výběru. Ač se tím těsně vyhnul přímému pádu do druhé ligy, musel do nepříjemné baráže, v které ale prvoligovou příslušnost nakonec uhájil.

"Čekám menší rychlé hráče, hodně technické. Bude to pro nás zajímavá konfrontace, protože s týmy z Asie moc do kontaktu nepřicházíme. Jen občas na soustředěních. Věřím, že utkání zvládneme," říká před středečním zápasem útočník Jan Chramosta. "Myslím si, že to bude jiný zápas než proti Krasnodaru. Asi bude i trochu jiná sestava, trenér to nejspíš víc prostřídá a dostanou šanci jiní hráči. Ale tady jde hlavně o to, abychom získali herní praxi," dodává Chramosta.

Japonský celek se nyní, stejně jako náš tým, připravuje na svou soutěž na španělském pobřeží. Japonská nejvyšší fotbalová soutěž startuje týden po české FORTUNA:LIZE. Přípravný duel startuje v Marbelle ve středu 29. ledna v 16 hodin. Zatím nemáme potvrzenou informaci, že bude z utkání přímý přenos. Pokud se v tomto ohledu něco změní, budeme o tom informovat na webu a sociálních sítích.