Drama v Boleslavi, Jablonec – Hradec 2:2!

FC Hradec Králové FK Jablonec
2:2
FORTUNA:LIGA, 10. kolo ne 3. 10. 2021, 16:00

Pořádně dramatický zápas odehráli naši hráči v Mladé Boleslavi, kde má dočasný azyl nováček z Hradce Králové. Nebyla nouze o sporné momenty i kuriozní situace. Jablonec srovnal v osmé minutě nastavení na 2:2!

Zranění a disciplinární tresty přinutily trenéra Radu ke změnám v základní sestavě proti Hradci Králové. Změny se týkaly obou krajů obrany, na levé straně nastoupil místo vykartovaného Kroba Surzyn, na pravé straně nepustili do zápasu zdravotní obtíže Holíka, jehož nahradil Hatil. Další vrásky našemu kouči dělá ofenzíva, a to nejen pro svou neproduktivitu. Do zápasu v Mladé Boleslavi, kde má dočasný azyl nováček z Hradce, nemohli být nominováni zranění útočníci Doležal s Čvančarou, příležitost tedy dostal Nešpor a na lavičce náhradníků byl připraven z B-týmu Torfiq.

První vážnější šanci si vytvořili „Votroci“, Pleštil ztratil balon u autové čáry, po rychlém kontru ale pálil Vašulín nad jabloneckou branku. Stejný hradecký útočník se záhy snažil projít mezi našimi stopery, ale Kubista míč stačil zahrál na roh. Po něm vyplaval v bezprostřední blízkosti před Hanušem Mejdr, ale jablonecký brankář byl u míče o zlomek vteřiny dřív.

Byl to však Jablonec, kdo první skoroval. Na levé straně Nešpor hlavou prodloužil na rozběhnutého Pleštila, ten našel ve vápně neobsazeného Kratochvíla, který neměl sebemenší problém otevřít skore zápasu – 0:1!

Jen o šest minut později však bylo srovnáno, Zeleného u rohového praporku oklamal Vašulín, poslal míč prudce před branku, kde ho pohotově přes Kubistu poslal jemnou tečí do sítě Dvořák na 1:1.

Pak si balon před domácí branku navedl Pilař, ale dobrou střelu mu stačil srazit bránící Král na roh. Domácí odpověděli šancí Soukeníka po rohovém kopu, který ale z vápna zbrkle přestřelil Hanušovu bránu. Kapitán Hradce Králové Vlkanova se v poslední akci poločasu kličkami snažil zmást jablonecké obránce, ale víc než roh nevybojoval.

První po změně stran opět zasahoval náš brankář Hanuš, po rohovém kopu krotil ve svých rukavicích zakončení Soukeníka. Jablonec zahrozil prudkým centrem Hailta, který trknul těsně nad břevno Pleštil. Jablonec byl v začátku druhé půle častěji na balonu. Technickou střelou netrefil branku Považanec. Domácí se znovu připomněli v 58. minutě, Vašulín se dostal k odraženému balonu v našem vápně, naštěstí ale pálil vedle jabloneckých tyčí! O dvě minuty později po sérii narážeček protáhl brankáře Vízeka Kratochvíl. V 62. minutě hosté zahrávali Vlkanovou standardní situaci pro míč si došel Hanuš. Náš brankář už měl balon v rukavicích, jenže při dopadu se srazil se Surzynem, balon mu vypadl k nohám kapitána Považance, jenže ten nepochopitelně přestal hrát, pod nohy mu skočil domácí Král a dopravil míč do sítě na 2:1! Gól následně potvrdil VAR, protesty našich hráčů byly marné, protože nebyla přerušená hra. Následovalo dlouhé ošetřetní a střídání brankářů. Neboť otřesený Hanuš nebyl schopný pokračovat ve hře a ve velmi špatném stavu musel být odvezen na vyšetření. Do branky tak narychlo musel Hrubý.

Od 70. minuty hráli Hradečtí o deseti, druhou žlutou kartu totiž viděl za zákrok ve středu hřiště Urma. Jablonci se ale nedařilo převahu jednoho muže v poli využít, Houskova ani Surzynova střela do branky nemířila. Trenér Rada v touze oživit ofenzívu poslal na hřiště ještě Torfiqa a Smejkala.

V 84. minutě Smejkal prodloužil na Torfiqa, ten vypíchl míč brankáři, naši hráči poté skorovali, jenže branka nebyla uznána, rozhodčí tentokrát viděl údajný faul na brankáře! Tři minuty před koncem po průniku Pilaře zahrál ve vlastním pokutovém rukou jeden z hráčů Hradce Králové, rozhodčí nejdříve nařídil pokutový kop, který vzápětí po konzultaci s VAR zase odvolal. Dramatický zápas se nastavoval o sedm minut, a když běžela osmá minuta, prodloužil vysoký míč hlavou Kubista k Malínskému a ten ranou do šibenice srovnal na konečných 2:2!