Dorostenci naplno bodovali v Mladé Boleslavi

Dorostenci napravili své předchozí zaváhání a ve 3. kole ČL porazili Mladou Boleslav 2:0!

ČL, Kolo: 3, Datum: 29.8.2021

FK Mladá Boleslav B - FA Jablonec 0:2 (0:1)

Sestava FA Jablonec: Reiner – Jodas, Malý, Chládek, Šebek (56. Gaši) – Werani (88. Bodi), Stibor, Linhart (88. Kubát), Kubín, Jandura T. – Plechatý (78. Hanzlíček)

Trenéři: Just, Mička

Branky FA Jablonec: 3. Chládek, 48. Plechatý z pen.

Potrestaní FA Jablonec: ŽK – 49. Šebek, 78. Chládek

Sestava soupeř: Burgert – Kareš, Kühmel, Štěrba, Hradec – Vlček (78. Křížek), Šoufek, Filip (56. Bačinský), Malý, Lenikus (46. Strnad) – Hradec (70.Rejzek)

Branky soupeř: -

Potrestaní soupeř: ŽK – 39. Hradec, 47. Burgert, 74. Štěrba

Hřiště/povrch: Mladá Boleslav (tráva)

Rozhodčí: Hádek, Tichý, Mižič

Komentář: Ve třetím kole České ligy zvítězil starší dorost Jablonce v Mladé Boleslavi nad tamním B týmem 2:0, po poločase 1:0. O výsledku utkání rozhodly úvodní minuty obou poločasů a v dalším průběhu góly už nepadaly, i když hosté měli výraznou územní i herní převahu.

První akce jabloneckých směrem k domácí brance skončila v 3. minutě rohovým kopem. Ten rozehrál z pravé strany Linhart a ve vápně Chládek poslal míč nekompromisně do domácí sítě. Vzápětí vyslal Stibor pravou stranou dopředu Weraniho, jehož střelu z úhlu gólman Burgert odrazil. Jablonec v prvním poločase zahrával celkem osm rohových kopů, ale ujal se jen ten jeden z úvodu zápasu.

Tři minuty po zahájení druhé půle byl ve vápně domácím brankářem sražen Plechatý a ten sám ze značky pokutového kopu zvýšil vedení Jablonce na 2:0. Pak nastalo ze strany hostů další bezúspěšné dobývání domácí branky. Boleslavští pár minut před koncem zahrozili střelou z trestného kopu z levé strany, ale míč skončil za zadní tyčí jablonecké branky.

Sestavil: Pavel Bursa