Dorost U19 získal s Libercem bod

FC Slovan Liberec FK Jablonec
3:2
Česká liga U19 B, 11. kolo pá 20. 10. 2017, 10:00

V sousedském derby remizoval v pátek v Liberci starší dorost FK Jablonec se Slovanem Liberec 2:2 (0:2). Podobně jako o víkendu s Ústím nad Labem Jablonec prohrával 0:2, aby pak dokázal ve druhém poločase skóre vyrovnat. V penaltovém rozstřelu ale byli úspěšní liberečtí a ti si připsali druhý bod z utkání.

První možnost skórovat měl už ve 2. minutě jablonecký Vosecký, ale střelu hlavou po centru zprava mu gólman Hnízdil chytil. V 15. minutě po průniku domácích až k pravé brankové čáře a přihrávce před branku Vébr ještě Hejtmánka nepřekonal. V 19. minutě už ano prakticky po stejné situaci a Vébr hlavou poslal domácí do vedení. Ve 23. minutě z dálky po zemi vypálil Mečíř a jabloneckou branku jen těsně minul. Na druhé straně za pět minut pálil také z dálky Kničl se stejným efektem. Ve 34. minutě se jablonečtí dopustili ve středu hřiště chyby, míče se zmocnili domácí, konkrétně Drahoš, který postoupil sám až před Hejtmánka a bylo to 2:0.

Do druhého poločasu Jablonec nastoupil s rozhodnutím rychlé vstřelit kontaktní gól, což se mu v 50. minutě podařilo. V po dvou odražených střelách Landfelda a Voseckého Jablonec získal rohový kop. Ten zahrával z levé strany Landfeld a v nastalé skrumáži před branku si domácí Gabko srazil míč do vlastní sítě. Srovnáno bylo v 57. minutě brankou Vojty Horáčka, které předcházel únik a střela Landfelda a odraz míče brankáře Hnízdila právě k dobíhajícímu Horáčkovi. Liberec se pak mocně snažil utkání rozhodnout ve svůj prospěch. Dostal se do tlaku a měl k tomu dvě příležitosti z nadějných trestných kopů. Větší šanci rozhodnout měl však Jablonec v 68. minutě. Landfeld naservíroval z levé strany míč do vápna na hlavu Horáčka, který bohužel trefil jen břevno. V 72. minutě Jablonec zahrával na rohu vápna trestný kop, který domácí dokázali odrazit. V 74. minutě pak Mečířovu střelu pod břevno Hejtmánek vytěsnil nad branku. Zápas tedy dospěl k penaltovému rozstřelu, který rozhodla až sedmá série. Domácí byli úspěšní šestkrát a hosté pětkrát.

"Výsledek derby je odpovídající. Domácí byli první poločas efektivnější, tlačili se více do zakončení, vstřelili dvě branky. I když druhou jsme jim nabídli obrovskou hrubkou. Nám se podařilo střídání, oživili jsme hru a brzy vyrovnali. Ke vstřelení branky jsme měli blíže, když Horáčkova hlavička zůstala na břevně. V utkání jsme střídali lepší pasáže s horšími. Snažili jsme se být aktivní na míči, což se nám dařilo. Bohužel jsme první poločas byli špatní v poslední fázi hry. Hráli jsme málo do kolma. Druhý poločas jsme se v tomto zlepšili, což přineslo i vyrovnání. Cením si otočení utkání. Trápí mě, že jsme čtvrté utkání dotahovali. Naopak si cením vyrovnání utkání a odmakání celého utkání," hodnotí utkání trenér Jablonce Michal Kolčava.