Dorost U19 vyhrál o víkendu na půdě Mladé Boleslavi

FK Mladá Boleslav FK Jablonec
1:3
Česká liga dorostu U19, 17. kolo ne 17. 3. 2019, 10:00

První jarní vystoupení venku proměnil v utkání 17. kola České ligy starší dorost FK Jablonec v zaslouženou výhru, když v Mladé Boleslavi zvítězil nad tamním B-týmem 3:1 (2:1). Lví podíl na výhře měl Michal Kinčl, autor dvou branek a jedné asistence.

Už ve 12. minutě zpoza vápna vystřelil Černák a gólman Barták ránu jen vyrazil na roh. Odpovědět se pokusil za tři minuty domácí Majer, ale jeho střela letěla nad branku. Ve 20. minutě byl v pokutovém území sražen Černák a následnou penaltu Matěje Javůrka však Barták vyrazil. V 25. minutě pak z akce Černáka a jeho centru zprava Kinčl zakončil mimo. Ve 34. minutě pronikl Velich mezi zadáky domácích, posunul míč doleva Kinčlovi a ten střelou po zemi skóre zápasu otevřel. Boleslavští ale brzy srovnali. V 36. minutě zakončil Majer jejich akci střelou z levého úhlu k zadní tyči branky hostů. Jablonecká odpověď však byla blesková. V 37. minutě Kinčl ve výhodě zatáhl míč levou stranou až k brankové čáře, odkud před brankou skvěle našel Černáka a ten zblízka znovu poslal Jablonec do vedení. Domácí se zase snažili opět srovnat, nejvíce pak Majerem, jehož tři nadějné pokusy jablonečtí odrazili nebo mířil mimo.

Prakticky ihned po obrátce Jablonec přidal třetí gól a střelcem byl podruhé Kinčl, který tak zakončil obléhání domácí branky. Za tři minuty dalekonosnou ránu Matěje Javůrka Barták jen vyrazil. V 51. minutě Černákův trestný kop zprava Velich napálil do boční sítě. V 53. minutě Boleslav vytvořila před jabloneckou brankou závar, z něhož pálili Kučera i Majer, ale míč nakonec skončil mimo odrazem na roh. Od 60. minuty se domácí dostali do určitého tlaku. Z něho mimo pálili Majer, Prajs i Lukáč. A když už míč mířil do branky, zasáhl Mazánek jak proti oblouku Kučery, tak i střelám Gracla i Nykodýma. Jablonečtí pak do konce zápasu hru už jen kontrolovali a nevyužili tak ani více než čtvrthodinovou přesilovku.

Trenér Michal Kolčava zhodnotil utkání takto: "Věděli jsme že nás čeká nepříjemný a bojovný soupeř. Po dobrém utkání s Libercem to bylo o našem nastavení. Utkání jsme nepodcenili, ale i přesto nejsem spokojen s naším výkonem. Přizpůsobili jsme se soupeři , v jehož hře převládali dlouhé míče a bojovnost. Byli jsme hodně nepřesní, bojácní, chyběla nám konstruktivní rozehrávka a větší odvaha hrát od obrany po zemi. Nebyli jsme trpěliví v kombinaci a díky rychlosti našich hráčů oproti obráncům soupeře jsme si měli připravit daleko více gólových šancí. Že máme rozhodně na víc bylo vidět vždy když "nám teklo do bot" tak jsme dokázali zabrat - po neproměněné penaltě a po obdržené vyrovnávací brance jsme šli opět rychle do vedení. Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře - gólově a zbytek jsme odehráli "na údržbu". I takové utkání někdy jsou, výsledkově zvládnuté , herně s výhrady. "