21
září
2020

Dorost U19 vítězně v Hradci Králové nad tamní Slávií 3:1

Starší dorost Jablonec zvítězil v utkání 5. kola České ligy v Hradci Králové nad tamní Slávií 3:1 (2:0) zejména výkonem v prvním poločase, kdy šel zaslouženě do dvoubrankového vedení.

ČL Kolo: 5 Datum: 20.9.2020

FC Slavia Hradec Králové - FA Jablonec 1:3 (0:2)

Sestava FA Jablonec: Fiala – Zounek, Malý, Ryml, Šebek – Samek (84.Bína), Břenek

(91.Kubát), Drda, Kochánek (56.Werani) – Svrček, Kabeláč

(84.Plechatý)

Branky FA Jablonec: 27. a 55.Kochánek, 43.Svrček

Potrestání FA Jablonec: ŽK – 84.Šebek, 90.Plechatý

Sestava FC Slavia H.Kr.: Novák V. – Novák E. (55.Prouza), Chlumecký, Zezulák, Blažek –

Komentář:

První šancí měl Kochánek v 7. minutě, ale jeho střelu k pravé tyči gólman domácích vystihl a míč odrazil. Do vedení šel Jablonec v 27. minutě brankou Kochánka, který hlavou umístil míč do soupeřovy sítě po několikerých odrazech míče z rohového kopu. V 29. minutě pěkně vypálil Břenek a domácí brankář míč jen vyrazil. Dvě minuty před půlí zvýšil Svrček náskok hostů polovysokou přesnou střelou.

Po obrátce Jablonec pokračoval v herní převaze, z které v 53. minutě přišel třetí gól, jehož autorem byl Kochánek, který pálil z voleje po přesném centru Samka z pravé strany. V 61. minutě mohl zvýšit z úniku Werani, ale gólman se štěstím míč zachytil. V další minutě se zrodila prakticky první gólová šance domácích ze hry, když Šťastný střelou po zemi zprava jen těsně minul zadní tyč. V 71. minutě zahrávali domácí před vápnem trestný kop, a právě Šťastný střelou po zemi podél zdi poslal míč do jablonecké sítě. Slavia vycítila možnost více se natlačit na polovinu hostů, kteří se tím pádem dopouštěli chyb a nepřesností, které ale domácí netrestali. Naopak v poslední pětiminutovce zase Jablonec šel do šancí, ale ani ten další branky už nedosáhl.

Sestavil: Pavel Bursa, Králíček