Dorost U19 vítězně proti Mladé Boleslavi!

V Mladé Boleslavi rozhodovaly o utkání až pokutové kopy. FK Mladá Boleslav B - FA Jablonec 1:2p (0:0) PK 2:4

Sestava FA Jablonec: Fiala – Jodas, Břenek, Ryml, Zounek – Kochánek, Drda, Linhart,

Hloušek (68.Bodi) – Plechatý (55.Samek), Fidra (46.Pácalt)

Rozhodčí: Zoufalý, Roth, Meščan

Po vyrovnaném úvodu si hosté postupně vytvořili převahu s několika šancemi, ale ty Jodas, Zounek a ani Kochánek nedokázali proměnit, a tak první půle skončila bez branek.

Ve druhém poločase Jablonec svou převahu stupňoval. Znovu přišly šance, ale stále bez gólového zakončení. Domácí brankář s notnou dávkou štěstí řadu střel hostů odrazil a když už byl překonán, tak ho na brankové čáře zastoupil spoluhráč. Boleslav se v této fázi zápasu ze sevření jabloneckých dostala jen dvakrát, avšak bez úspěchu. Zasloužená branka Jablonce padla až v 80. minutě po velmi dobré akci, kterou zakončil střelou z pravé strany po zemi k zadní tyči Kochánek. V 86. minutě zahrávali domácí z pravé strany trestný kop, Fiala míč nezachytil a z ním nabíhající Král poslal míč do sítě. Ve zbývajícím krátkém čase se Jablonec snažil strhnout vítězství na svou stranu, ale šance Drdy a Kochánka zůstaly nevyužity. A tak o druhém bodu rozhodovaly pokutové kopy, v nichž jablonečtí proměnili všechny čtyři a domácí jen dva.

Sestavil: Pavel Bursa