Dorost U19 porazil Ústí nad Labem 1:0

FK Jablonec FK Ústí nad Labem
1:0
Česká dorostenecká liga, 20. kolo so 11. 3. 2017, 10:15

Hubenou výhru 1:0 (0:0) získal jablonecký starší dorost v utkání 20. kola České ligy nad celkem FK Ústí nad Labem. Rozhodující branka padla až po hodině zápasu, když domácí Jablonec zejména v prvním poločase promarnil řadu šancí ke skórování.

Ve 4. minutě Jelínek vyslal doprava Tichého, který až od brankové čáry nacentroval míč před branku, kde Kováčik hlavou zamířil vedle. V další minutě po rohovém kopu Hlůžeho zprava z odraženého míče vystřelil Mička, ale brankář hostí Němec střelu chytil. V 7. minutě Bělina pronikl zleva do vápna a jeho ránu z úhlu gólman srazil jen na roh. Až po deseti minutách se ústečtí dostali k domácí brance, ale nijak neuspěli. Dobrá příležitost se Jablonci naskytla ve 12. minutě, kdy soupeř zahrál rukou blízko před vápnem. Hlůže ale trestný kop poslal nad branku. V 16. minutě zopakovali Jelínek, Tichý a Kováčík akci z úvodu zápasu, ale Kováčik hlavou branku tentokrát přestřelil. Ve 22. minutě vystřelil Lacha, ale pozorného Richtera nezaskočil. Na druhé straně po dalším z mnoha rohových kopů Jelínek zprava našel Petržilku, který branku také minul. Pak přišlo několik chvil ústeckých, které zakončil Bechyně střelou nad branku. V 36. minutě Kováčik z pravé strany centrem našel před brankou Landfelda, který tělem poslal míč zblízka nad břevno. Krátce před půlí Ústí podniklo rychlou akci k jablonecké brance, kde střelu Lachy Richter srazil na rohový kop.

Hned po obrátce se Jablonec do soupeře pustil a z náporu získal čtyři rohové kopy v řadě. Z nich neuspěli ani Hlůže a ani Petržilka svými střelami, které soupeři stačili vždy nějak odrazit. V 56. minutě zase z převahy domácích a po střele Tešlára získal Jablonec zase jen další rohový kop. Ten po rozherání z pravé strany mohl do sítě usměrnit Kováčik, ale tomu zabránil gólman Němec. Jablonec přece jen branky dosáhl v 60. minutě po přesné střele Hlůžeho ze střední vzdálenosti. Prakticky za minutu nato mohla padnout druhá branka, ale Jelínkovu dalekonosnou střelu pod břevno se štěstím brankář vytěsnil nad branku. V 69. minutě levou tyč ústecké branky těsně minul Landfeld po přihrávce Tichého z pravé strany. Pak aktivita domácích poklesla a hosté se snažili dostat k domácí brance a pokusit se vyrovnat. To se jim však nepodařilo a naopak v poslední minutě se do šance dostal Smíšek po přihrávce Hlůžeho, ale gólman hostí jeho střelu odrazil.