Dorost U19 porazil Chrudim

FK Jablonec MFK Chrudim
Česká liga dorostu U19, 10. kolo ne 14. 10. 2018, 10:15

V zápase 10. kola České ligy vyhrál starší dorost FK Jablonec nad hosty z Chrudimi. O branky se postarali Černák, Podzimek a Kynčl.

V dalším soutěžním zápase České ligy dorostu zvítězil starší dorost FK Jablonec nad celkem MFK Chrudim 3:0 (1:0). Domácí měli zápas vesměs pod kontrolu až na zhruba čtvrthodinku ve druhém poločase, kdy se hosté snažili skóre zápasu vyrovnat. V 10. minutě Jákl zahrával zprava trestný kop a gólman hostí Stýblo jeho prudký míč vyrazil. Ve 13. minutě první pokus hostujícího Javůrka jabloneckou branku nenašel. Pak ve 24. minutě pálil Velich, ale soupeřova brankaře nepřekonal. Ve 26. minutě Štěpánek vysunul doprava Černáka, který střelou po zemi k zadní tyči skóre zápasu otevřel. Za tři minuty Jáklův rohový kop se odrazil od břevna. V 33. minutě přišla velká šance Chrudimi. Javůrek nacentroval z pravé strany míč do vápna, kde hlavou pálil Pilný, ale Vajner stačil míč rukou odrazit na roh. Ve 40. a 41. minutě dvakrát zahrozil Velich. Nejprve mu ránu zmařil gólman a poté poslal Černákovu přihrávku s tečí těsně vedle. V druhém poločase se ke slovu dostali hosté a v této pasáži zápasu měli herně navrch, ale v koncovce se neprosadili. V 65. minutě se domácí vzchopili a zahrozili akcí, na jejímž konci pálil Černák a poté z odraženého míče soupeři zabránili dalším dvěma střelám domácích. V 69. minutě snahu hostů utnul druhým gólem Podzimek, který po vysunutí Černákem vpravo polovysokou střelou poslal prudký míč do sítě hostů. Pak už jablonečtí drželi pevně otěže zápasu a přišly další šance. V 75. minutě prudce vypálil Kinčl a Stýblo míč lapil. V 83. minutě se ve dvou šancích ocitl Coufal, ale soupeři mu vždy míč odrazili stejně jako v další minutě Velichovi. Na 3:0 pak z převahy Jablonce zvýšil Kinčl. A stejný hráč za minutu nato napálil levou spojnici chrudimské branky.

"V utkání proti houževnatému soupeři jsme chtěli být aktivní, což se nám dařilo. Soupeř hrozil převážně z rychlých kontrů. V prvním poločase jsme si vypracovali několik šancí, ale proměnili jenom jednu (dvě branky jsme vstřelili z ofsajdu). Po přestávce jsme byli příliš nervózní, nebyli jsme klidní na míči, chyběla nám lehkost. Podržel nás brankář Vajner při vyložené šanci soupeře. Což byl klíčový okamžik. Po vstřelení branky na 2:0 jse hráli již uvolněně, tak jak máme a mohli přidat nejenom jednu branku.“ „Trošku více jsme dnes pozměnili sestavu, dostali šanci další hráči což bylo trošku znát, hlavně uprostřed hřiště. Rezervy jsem viděl v přesnosti a větší pracovitosti po ztrátě míče, kdy jsme nebyli dostatečně aktivní. Měli jsme i proměnit více šancí. Utkání nás ale zase posunulo v tom, že jsme museli trpělivě o výsledek bojovat a být ostražití až do konce." hodnotí duel trenér Michal Kolčava.

Author Redakce