Dorost U19 doma prohrál na penalty s Chrudimí

FK Jablonec MFK Chrudim
2:3
Česká liga U19 B, 24. kolo ne 6. 5. 2018, 10:15

Pouhý bod získal jablonecký starší dorost v utkání 24. kola České ligy z celkem MFK Chrudim. Přesto, že Jablonec po první půli vedl 2:0, hosté dokázali v té druhé srovnat a v následném penaltovém rozstřelu jedna mizerně kopnutá penalta rozhodla o druhém bodu v jejich prospěch.

Jablonec začal utkání velmi dobře a už v páté minutě se ujal vedení brankou Musílka, kterého levou stranou do úniku vyslal Ráček. Chrudim na branku reagovala v 8. minutě střelou Holuba do břevna. Za dvě minuty Podzimek sklepl míč Malimánkovi, jehož prudká střela letěla nad branku. V 15. minutě Podzimkův trestný kop z pravé strany od brankové čáry proletěl podél branky hostů, aniž by ho kdokoli trefil. Chrudim měla šanci v 18. minutě, když Rožkovu střelu k pravé tyči Mazánek jen vytěsnil na roh. Vzápětí na druhé straně centr Ráčka z levé strany Vojta Horáček hlavou poslal mimo branku. V dalším okamžiku chrudimští rychlý brejk zakončili střelou Frička z dálky, která těsně minula levý růžek jablonecké branky. V 32. minutě Ladislav Horáček dobře našel volného Musílka, ale jeho střelu brankář chytil. Na 2:0 pro domácí zvýšil ve 40. minutě Urbánek, který si na hranici vápna poradil se třemi soupeři a přesně umístil střelu do branky.

V 51. minutě se Musílek snažil prosmýknout mezi dvěma zadáky soupeře, ale jeho slabou střelu brankář zneškodnil. V další minutě Chrudim celkem snadno snížila stav, když nekrytý Jankele střelou po zemi poslal míč k levé tyči do branky. V 57. minutě Vojta Horáček nadějnou střelou brankáře Gregovského nepřekonal. Chrudim v této fázi zápas získávala herní převahu a z ní v 60. minutě po rohovém kopu zprava Zikmunda hlavou jen těsně minul břevno Mazánkovy branky. V 63. minutě bylo srovnáno, když z hranice vápna se trefil Bakeš. Hosté pak pokračovali v převaze, z které chtěli strhnout vítězství na svou stranu. Blízko k tomu měli v 80. minutě z trestného kopu, ale ten jim Mazánek vyrazil. A tak o druhém bodu ze zápasu se rozhodovalo střelami ze značky pokutového kopu. Hosté byli úspěšní ve všech pokusech, domácí díky jedné zahozené druhý bod nezískali.

"Měli jsme dobrý vstup do utkání, kdy jsem po brejku Musílka šli do vedení. Po celý první poločas byla hra vyrovnaná, my jsme se snažili o rychlou hru nahoru, bohužel nás limitovalo velké množství nepřesností. Před přestávku jsme vstřelili po hezké individuální akci Urbánka druhý gól. Do druhého poločasu se nám podařilo převést záměr stále hrát aktivně, nezachytili jsme však nástup soupeře a velkým množstvím nepřesností jsme sami dostávali pod tlak. Soupeř toho náležitě využil a vyrovnal utkání. Naše velké šance zůstaly nevyužity. Jsem zklamán za druhý poločas, kdy jsme odevzdaně přihlíželi hře soupeře. Chyběla nám touha a jiskra poprat se o výsledek. O nasazení a vůli mám jiné představy," komentuje utkání trenér dorostu Michal Kolčava.