Dorost U19 doma podlehl Bohemians 2:3

FK Jablonec Bohemians Praha 1905
2:3
Česká liga U19 B, 18. kolo ne 25. 3. 2018, 10:15

V utkání 18. kola České ligy podlehl starší dorost FK Jablonec celku Bohemians Praha 1905 B 2:3 (0:2). Po nedobrém prvním poločase dokázal Jablonec dvoubrankový náskok soupeře srovnat, ale hosté přece jen díky chybám domácích vsítili třetí branku a utnuli tak snahu jabloneckých skóre zápasu strhnout na svou stranu.

V prvním poločase byla Bohemka lepším celkem a vytvořila si dost šancí. Už v 8. minutě z výhodné pozice pálil naštěstí mimo Rohla. Ve 12. minutě přešel snadno přes Slezáka Peričevič, zleva pronikl do vápna a střelou po zemi poslal míč těsně za zadní tyč. A za pár minut vypálil stejný hráč do rukavic Mazánka. Ve 21. minutě napřáhl z dálky Beran a míč se od levé spojnice odrazil do sítě – 0:1. Jablonec se k první střele dostal až ve 28. minutě, ale Kinčlova rána si cestu do sítě nenašla. Ve 42. minutě byl po faulu a následné žluté kartě poslán na střídačku Petržilka. Trestný kop rozehrál Peričevič a střelou přes zeď k levé tyči zvýšil na 0:2 pro hosty.

Ve druhém poločase Jablonec zabral a v 54. minutě snížil brankou Podzimka, když jablonečtí využili chyby zadáků hostů. Domácí pak šli do tlaku a v 64. minutě bylo srovnáno. Mazánkův dlouhý výkop využil v souboji se soupeřem a gólmanem na hranici vápna nejlépe Kinčl a poslal míč po zemi do branky – 2:2. Jablonec se stále snažil soupeře přehrávat a tím i skóre naklonit na svou stranu. Přišla ale 77. minuta, ve které Beran levou stranou pronikl do vápna, ideálně na malém vápně našel volného Peričeviče, který střelou pod břevno opět poslal svůj tým do vedení. Alespoň srovnat mohl v 84. minutě Landfeld, ale je ukvapená střela z voleje branku minula.

"Bylo tu utkání dvou odlišných poločasů. První poločas jsme byli velmi bojácní, nepodstupovali souboje, hráli alibisticky a svou pasivitou dávali soupeři prostor, který toho náležitě využil. Rozdíl skóre mohl být i větší. Po korekturách a přesunech v sestavě byl na hřišti ve druhém poločase jiný tým. V 63. minutě bylo zaslouženě vyrovnáno. Měli jsme několik šancí jít do vedení, ovšem při sérii chyb - hlavně nedůraz a špatné bránění - šel soupeř opět do vedení. Nám se i přes enormní snahu nepodařilo vyrovnat. Za druhý poločas, a jak jsme se dokázali zvednout, musím hráče pochválit. Takto bych si přestavoval naši hru. Ovšem katastrofální první poločas nás stál lepší výsledek. Dnes jsme si vypracovali řadu šancí a jejich neproměnění je někdy až trestuhodné," hodnotí utkání s rezervou Bohemians trenér Jablonce Michal Kolčava.