Mládež
duben

Dorost U19 doma nestačil na rezervu Sparty

V utkání 20. kola České ligy podlehl starší dorost FK Jablonec B týmu Sparty 0:3 (0:0). Po oboustranně dobrém průběhu Sparta ve druhém poločase rozhodla zápas třemi góly v poslední dvacetiminutovce. Domácí bohužel nevyužili v utkání svých velkých brankových příležitostí.

Česká liga dorostu U19 B | 20.kolo

:

Branky JAB:

Branky SPA: 78. a 81. Sláma, 70. Hapal

Sparta zahrozila už v první minutě, kdy střela s tečí Ryneše letěla těsně nad domácí brankou. V 6. minutě na druhé straně Podzimek poslal doleva míč Kinčlovi, jehož střela zase těsně minula levou tyč branky hostí. Ve 14. minutě nacentroval z levé strany Musílek míč do vápna, kde Kinčl ho ve výhodné pozici hlavou netrefil. V další minutě sparťanský Alexandr vypálil po zemi a Vajner střelu u levé tyče kryl. V 16. minutě další pokus Kinčla letěl nad branku. Pak měl možnost Landfeld, jehož střela z levé strany skončila těsně za zadní tyčí mimo. A tlak domácích korunoval střelou do břevna v dvacáté minutě Musílek. Pak se hra postupně vyrovnala, ale gólovku měl opět jablonecký tým. A to v35. minutě prakticky z ostrého úhlu od pravé brankové čáry Landfed namířil na branku, kde gólmana zastoupil Volf a míč odrazil.

Po obrátce šli domácí v 55. minutě po Florianově faulu do deseti. Následný trestný kop napálil Palečko do zdi. Jablonec hrál několik minut dokonce v devíti, když byl ošetřován za postranní čarou Landfeld. Hosté však přesilovku nevyužili, jen v 59. minutě pálil Hapal z dálky nad branku. V 65. minutě Landfeld vyslal doleva do vápna Kinčla, jeho střela po zemi se za překonaným brankářem odrazila od levé tyče. V 70. minutě rychlou akci Sparty zakončil Hapal z pravé strany prudkou střelou k zadní tyči – 0:1. V 75. minutě Jáklův trestný kop ve vápně soupeři odrazili. V 78. minutě centr z levé strany našel u zadní tyče hlavu Slámy – 0:2. Za tři minuty hosté namířili míč do levého růžku, kde ho Vajner vytěsnil na tyč, ale dorážce dobíhajícího Slámy už nikdo z jabloneckých nedokázal zabránit – 0:3. Domácí se alespoň ke korekci výsledku pak už nedostali. Nezměnila to ani Vackova střela v závěru, kterou gólman hostí Pecháček kryl.

"Utkání se mi nehodnotí lehce. Tolik šancí si proti Spartě zatím žádný celek, který jsem vedl, nevypracoval. V prvním poločase jsme hráli po větru, což bylo důležité. Vstřelili jsme dvě branky které nebyly pro ofsajd uznány. Nastřelili Malimánkem břevno a další šance nevyužili Landfeld a Kinčl. V aktivní hře jsme chtěli pokračovat i druhý poločas, což se nám dařilo. Rozhodující okamžiky v druhém poločase byly dva - zodpovědně jsme odbránili oslabení 10 minut, poté jsme si vypracovali šanci Kinčlem, která skončila bohužel na tyči. A v rozmezí 11 minut jsme třikrát inkasovali a bylo po zápase. Chválím hráče za utkání, jak jsme k němu přistoupili a co jsme předvedli. První poločas jsme Spartu přehrávali. Druhý jsme tahali za kratší konec. Šancí jsme si ale vypracovali více. Rozhodla kvalita na straně Sparty, zejména v koncovce. Utkání jsme odehráli na hranici současných možností, i když výsledek neodpovídá dění na hřišti," hodnotí utkání trenér Jablonce Michal Kolčava.