Mládež
6
prosinec
2017

Dorost U16 hodnotí uplynulý podzim


Trenér dorostu U16 Marcel Belšan hodnotí uplynulou podzimní část sezony a vyhlíží dlouhou zimní přestávku, ve které náš dorost odehraje několik přípravných zápasů.

Jak hodnotíte uplynulou podzimní část sezony?

Do přípravy jsme vstoupili s hráčským počtem 14+1, což rozhodně není ideální stav. Letní přípravné období se nám celkem povedlo. Sehráli jsme velmi těžká utkání, ve kterých jsme herně ani výsledkově nepropadli, spíše naopak. V podzimní části soutěže to bylo jako na houpačce. Potkalo nás několik zranění a museli jsme doplňovat počet hráčů z ročníku U15. Ke konci soutěže jsme se herně začali zlepšovat, ovšem velký problém v obranné fází nás trápil a stále trápí, prakticky v každém utkání jsme obdrželi branku, a to rozhodně není na pochvalu. V průběhu soutěže jsme odehráli několik utkání v rámci "Talent Football League" se zahraničními soupeři jako jsou SG Dynamo Dresden, FC ENERGIE Cottbus nebo Chemnitzer FC.

Podařilo se naplnit některé předsezónní cíle?

Vzhledem k nově sestaveným soutěžím a týmům, se kterými jsme se potkali, jsem očekával, že se umístíme ve vyšších patrech tabulky. Ovšem cílem u ročníků mladších dorostů stále zůstává individuální rozvoj hráčů v technických dovednostech, na které postupně navazuje silová připravenost, psychická odolnost hráčů a samozřejmě práce na týmovém výkonu. Takže se dá říci, že v cílech, které máme, budeme stále pokračovat a nebudou se měnit.

Které zápasy patřily k těm nejpovedenějším?

Pokud budu vybírat utkání z přípravného období, soutěžních utkání i Talent Football League, tak rozhodně k nejlepším výkonům patří utkání se Zlínem v přípravě, které jsme vyhráli 2:1, dále utkání s Mostem, ve kterém jsme sice prohráli na penalty 1:2, ale náš herní projev byl velmi dobrý a utkání mělo vše, co by mělo mít. A velmi se nám povedlo utkání v rámci Talent Football League proti Ústí nad Labem, ve kterém jsme neinkasovali a s přehledem ho vyhráli 7:0.

Jak jste spokojen s hráčským kádrem? Chystáte přes zimu nějaké změny?

V hráčském kádru určitě budeme chtít docílit drobných změn, někteří náš tým opustí a chystáme se doplnit hráče, přičemž naší prioritou je střední obránce. Do jarní soutěže bychom chtěli jít s ideálním počtem hráčů 16+2.

Jak bude probíhat vaše zimní příprava? Kdy začnete a co vás čeká?

Přípravu začínáme tréninkovou jednotkou 9. 1. 2018. První týden bude "zahřívací", protože nás čeká velmi dlouhá přípravná část. Čekají nás kondiční tréninky mimo hřiště, navštívíme spinning, crossfit a určitě se dostaneme na běžky. Přípravná utkání odehrajeme proti kvalitním soupeřům, se kterými bude zajímavá konfrontace.

Jaké jsou cíle do druhé poloviny sezony?

Náš cíl zůstává stejný jako v podzimní části soutěže, a to sice stálé zlepšování individuálního a týmového výkonu hráčů. V jarní části soutěže bychom se chtěli posunout o pár míst výše a porazit soupeře, na které jsme herně ani výsledkově na podzim nestačili.

Plán přípravných zápasů U16 - zima 2018

DatumDomácíHosté
21. 1. PardubiceFK Jablonec
27. 1.FK JablonecBohemians Praha 1905
30. 1.FK JablonecSMS Lodž
2. 2.1.FK PříbramFK Jablonec
10. 2.Havlíčkův BrodFK Jablonec
20. 2.FK JablonecSG Dynamo Dresden
3. 3.FK JablonecFK Varnsdorf

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.