Dorost U16 hodnotí uplynulý podzim

Trenér dorostu U16 Marcel Belšan hodnotí uplynulou podzimní část sezony a vyhlíží dlouhou zimní přestávku, ve které náš dorost odehraje několik přípravných zápasů.

Jak hodnotíte uplynulou podzimní část sezony?

Do přípravy jsme vstoupili s hráčským počtem 14+1, což rozhodně není ideální stav. Letní přípravné období se nám celkem povedlo. Sehráli jsme velmi těžká utkání, ve kterých jsme herně ani výsledkově nepropadli, spíše naopak. V podzimní části soutěže to bylo jako na houpačce. Potkalo nás několik zranění a museli jsme doplňovat počet hráčů z ročníku U15. Ke konci soutěže jsme se herně začali zlepšovat, ovšem velký problém v obranné fází nás trápil a stále trápí, prakticky v každém utkání jsme obdrželi branku, a to rozhodně není na pochvalu. V průběhu soutěže jsme odehráli několik utkání v rámci "Talent Football League" se zahraničními soupeři jako jsou SG Dynamo Dresden, FC ENERGIE Cottbus nebo Chemnitzer FC.

Podařilo se naplnit některé předsezónní cíle?

Vzhledem k nově sestaveným soutěžím a týmům, se kterými jsme se potkali, jsem očekával, že se umístíme ve vyšších patrech tabulky. Ovšem cílem u ročníků mladších dorostů stále zůstává individuální rozvoj hráčů v technických dovednostech, na které postupně navazuje silová připravenost, psychická odolnost hráčů a samozřejmě práce na týmovém výkonu. Takže se dá říci, že v cílech, které máme, budeme stále pokračovat a nebudou se měnit.

Které zápasy patřily k těm nejpovedenějším?

Pokud budu vybírat utkání z přípravného období, soutěžních utkání i Talent Football League, tak rozhodně k nejlepším výkonům patří utkání se Zlínem v přípravě, které jsme vyhráli 2:1, dále utkání s Mostem, ve kterém jsme sice prohráli na penalty 1:2, ale náš herní projev byl velmi dobrý a utkání mělo vše, co by mělo mít. A velmi se nám povedlo utkání v rámci Talent Football League proti Ústí nad Labem, ve kterém jsme neinkasovali a s přehledem ho vyhráli 7:0.

Jak jste spokojen s hráčským kádrem? Chystáte přes zimu nějaké změny?

V hráčském kádru určitě budeme chtít docílit drobných změn, někteří náš tým opustí a chystáme se doplnit hráče, přičemž naší prioritou je střední obránce. Do jarní soutěže bychom chtěli jít s ideálním počtem hráčů 16+2.

Jak bude probíhat vaše zimní příprava? Kdy začnete a co vás čeká?

Přípravu začínáme tréninkovou jednotkou 9. 1. 2018. První týden bude "zahřívací", protože nás čeká velmi dlouhá přípravná část. Čekají nás kondiční tréninky mimo hřiště, navštívíme spinning, crossfit a určitě se dostaneme na běžky. Přípravná utkání odehrajeme proti kvalitním soupeřům, se kterými bude zajímavá konfrontace.

Jaké jsou cíle do druhé poloviny sezony?

Náš cíl zůstává stejný jako v podzimní části soutěže, a to sice stálé zlepšování individuálního a týmového výkonu hráčů. V jarní části soutěže bychom se chtěli posunout o pár míst výše a porazit soupeře, na které jsme herně ani výsledkově na podzim nestačili.

Plán přípravných zápasů U16 - zima 2018

DatumDomácíHosté