Doležal s Trávníkem hodnotí výhru nad Příbramí

FK Jablonec 1.FK Příbram
FORTUNA:LIGA, 26. kolo ne 31. 3. 2019, 15:00

Po reprezentační pauze si jablonečtí fotbalisté připsali tři důležité body po tříbrankové výhře nad Příbramí. Hodnotící Martin Doležal a Michal Trávník se shodli, pohodový zápas to pro nás nebyl, ale vítězství je cenné.

Martin Doležal: Dnešní vítězství je pro nás hodně cenné

Po delší době si opět vstřelil gól, takže vládne asi spokojenost.

Naposledy jsem dal gól proti Olomouci, ale v dalších zápasech jsem nic nedal, takže jsem spokojenej. Měli jsme dobrej vstup do utkání, ale pak jsme jim po naší chybě nabídli brejk a mohli jsme prohrávat. Naštěstí jsme to zvládli, dali góly a Příbram jsme přehráli. Až ke konci zápasu šel příbramský hráč sám na branku, ale šanci neproměnil. Tři body jsou pro nás hodně důležitý.

Výsledek je jednoznačný, takže se dá říct, že to pro vás byl pohodový zápas?

To bych neřekl. Příbram je hodně běhavej tým a nepříjemný v důrazu, ale dneska jsme až na pár výjimek podali dobrej výkon.

Tenhle výsledek přišel v pravý čas a určitě vás dostal do pohody.

Asi jo. V předcházejících zápasech jsme se do šancí ani moc nedostávali. Nevycházela nám finální ani předfinální fáze, ale dneska to už bylo lepší. Mohli jsme přidat víc gólů, ale důležitá je výhra.

Příbrami jste za dva zápasy dali devět gólů, dá se tedy říct, že to je váš oblíbený soupeř?

Ono to někdy sedne a někdy ne. Tam jsme vyhráli 6:0 a teď 3:0, takže je vidět, že tenhle dvojzápas nám vyšel. Na druhou stranu musím říct, že Příbram není špatný mužstvo, ale nám to dneska vyšlo a jsme za to rádi.

Jak vám bylo ke konci první půle, kdy jste už slavili gól, ale pak ho rozhodčí odvolal a nařídil penaltu?

Tak já jsem slyšel už pískot rozhodčího, než jsme dali góla, ale nevěděl jsem, jestli to uzná nebo neuzná. Když ho neuznal, tak to samozřejmě byla jasná penalta za zákrok bez míče. Prostě jsme se radovali dopředu a bylo to takové zvláštní. Naštěstí tu penaltu Tráva (Trávník) zvládnul a radost přišla podruhé.

Co jsi říkal na Jovovičovu gólovou parádu?

Abych se přiznal, tak jsem čekal, že mi to strčí, ale on ten driblink má výbornej a dal to k tyči parádně. Několik zápasů nehrál a dneska opět dostal šanci a zahrál dobře. Ale nebyl sám chvíli v útlumu, bylo nás víc.

V tabulce jste odskočili od páté Ostravy a dá se říct, že jste se jasně usadili na 4. místě.

Je dobrý, že Sparta včera prohrála a že jsme se na ni trošku dotáhli. Na druhou stranu se tam dotahuje i Boleslav a proto je dnešní vítězství pro nás hodně cenné.

Ještě se vraťme k tvému gólu.

Hybša (Hübschman) mě tam pěkně našel a pak už nebyl problém to tam dát. Říkal mi, že mě bude dostávat do pohody a povedlo se mu to. Škoda jen, že mu nevyšla střela z dobré pozice v první půli. Dal jsem mu to tam, ale přestřelil bránu.

Michal Trávník: Když to nebyl gól, pak to nic jiného než penalta být nemohla

Postavil ses k penaltě, i když jste těsně předtím slavili gól. Byla to těžká situace?

Já jsem to tak trošku tušil, že se hlavní rozhodčí poradí s pomezním. Ještě jsem to neviděl ze záznamu, ale myslel jsem si, že to asi byl ofsajd. V tom případě nemohlo být nic jiného než penalta a na tu jsem si věřil. Kopnul jsem to tam, kam jsem chtěl, takže jsem spokojenej.

Byl si na penaltu určen sám?

Máme tam víc hráčů, ale všechny tři penalty jsem zatím dal, tak jsem si věřil i na tu dnešní.

Co jsi říkal gólu Jovoviče?

Tak on má takový dobrý věci a ukazoval to i dřív. Teď se mu to povedlo a musím říct, že mě to u něj vůbec nepřekvapilo.

Před zahájením jara si byl asi měsíc zraněný. Už si v dobré fyzické kondici a i herně se to lepší?

K dohnání fyzické přípravy mi pomohla i reprezentační pauza. Mohl jsem tady zůstat a dohnat fyzické manko. Dneska jsem se už cítil o hodně líp než v předcházejících zápasech, kdy jsem se trápil a doufám, že to ještě půjde nahoru.

Byl to pro vás pohodový zápas?

Pohoda to nebyla. Museli jsme pro vítězství něco udělat a Příbram určitě nepůsobila odevzdaně. Za stavu 0:0 tam Hlúpik nedal šanci a mohlo to vypadat jinak. Takže lehký zápas to určitě nebyl.

Ostravě jste odskočili na pět bodů a přiblížili jste se Spartě.

Podle včerejších výsledků jsme věděli, že dnešní zápas bude pro odskočení od dalších a přiblížení se Spartě pro nás hodně důležitý. To se povedlo a máme ve svých rukách být co nejvýš.

Za týden vás čeká derby s Libercem. Těšíš se?

Těším se na derby jak na každej jinej zápas, i když vím, že fanoušci obou mužstev to berou trochu jinak. Budeme chtít vyhrát.