Dobře zregenerovat a hurá do Teplic

FK Teplice FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 4. kolo ne 15. 8. 2021, 16:00

Radův tým dorazil z Glasgow do Jablonce až s pátečním ranním rozbřeskem a už od soboty se začíná připravovat na nedělní ligový duel na půdě Teplic, kde zakončíme druhý anglický týden v řadě.

Skláři si letos představovali mnohem klidnější sezonu než tu loňskou, v které obsadili až první nesestupovou příčku ligové tabulky. Jenže ani v letní přípravě se Kučerovým svěřencům příliš nevedlo. Trenér láteřil především kvůli individuálním chybám a laciným brankám.

Přitom žlutomodří zahájili novou sezonu dobrým výkonem v Českých Budějovicích, kde ale nešťastně prohráli 0:1. Poté doma podlehli 1:3 mistrovské Slavii a o posledním víkendu se jim hra rozložila po první inkasované brance ve Zlíně, kde nakonec prohráli 0:3. „Body jsme si zasloužili v prvních dvou kolech, ale ve Zlíně ne. Po prvním gólu jako bychom si přestali věřit, že něco dokážeme zvrátit. Ztratíme týmového ducha, chybí nám víra v obrat. Utíkají nám zápasy a body nesbíráme. I proto usilujeme dál o posílení kádru, ale možnosti jsou omezené. Zkoušíme vše možné, psychologický trénink, efekt cukru a biče. Nejlepší lék je ale samozřejmě získat body,“ má jasno trenér Kučera.

Teplickou kabinu v létě opustil Vukadinovič, kariéru ukončil Ljevakovič a útočník Řezníček přestoupil do druholigového Brna. Prakticky celý podzim bude týmu navíc chybět záložník Žitný, který si na jaře přetrhl přední zkřížený vaz v koleni. Posilami se stali českobudějovický útočník Ledecký, z Dukly tým posílili obránce Chlumecký a záložník Krunert. Teplice tento týden posílily zadní řady, představily mladého talentovaného obránce Moldávie Bulmaga a testováním nyní prochází i Nandjui, jenž naposledy působil ve Spojených arabských emirátech a znovu se k týmu připojil také sparťan Fortelný.

Jablonečtí fotbalisté mají za sebou náročné cestování ze čtvrtečního pohárového utkání v Glasgow, domů dorazila výprava až nad pátečním ránem. „Je to teď nabité, dorazili jsme v pátek ráno. V sobotu budeme mít trénink a jedeme na soustředění na Teplice. Už se u nás malinko projevuje ten počet zápasů, ale snad nebude někdo mít po Celticu nějaké újmy a vážnější zranění. Uvidíme, jak to poskládáme. Musíme dobře zregenerovat a připravit se na Teplice,“ přibližuje nejbližší program svého týmu kouč Rada.

Zelenobílým barvám se na Stínadlech v posledních letech daří. V lázeňském městě jsme neprohráli poslední čtyři roky, z toho jsme si domů hned třikrát odvezli plný bodový zisk. Loni jsme konto Sklářů zatížili dvěma vysokými výhrami, v Teplicích 5:0 a doma 4:1. Kdo bude úspěšnější v nedělní podvečer?

Utkání začíná v neděli 15. srpna od 16 hodin Na Stínadlech v AGC Aréně v Teplicích

Rozhodčí: Julínek - Caletka, Podaný

Delegát: Beneš, Hrinko