Dobře jsme se posouvali, řekl střelec Holík

FK Jablonec FC Zlín
FORTUNA:LIGA, 25. kolo út 26. 5. 2020, 18:00

Krajní obránce Libor Holík svým druhým gólem v letošní sezoně zajistil Jablonci tři důležité body za těsnou jednobrankovou výhru nad Fastavem Zlín. Ve videu si pak poslechněte hodnocení nováčka v dresu Jablonce Tomáše Dočekala.

Prakticky celý druhý poločas jsme hráli v oslabení, i z tohoto pohledu jsou to asi velmi důležité tři body.

Bylo to zápas o dvou polovinách. Když jsme ještě hráli v jedenácti, tak jsme docela dobře kombinovali odzadu. V druhé půli už šlo o to, jít do bloku a ubránit výsledek. To se nám podařilo a jsem za to moc rád, protože to byl moc těžký zápas. Jestli se nepletu, pustili jsme Zlín ve druhém poločase do jedné šance, takže si myslím, že jsme to zvládli dobře.

Osobně se ti dařilo už v přípravných zápasech. Dnes si sám skoroval, navíc do sítě týmu, z kterého si do Jablonce přišel.

Já si vážím každé branky. Z mého postu mi to velí doplňovat to vepředu. Důležitější jsou tři body, protože po té dlouhé ligové přestávce jsme nikdo nevěděl, jak to všechno bude. Jsme rádi za tři získané body, jsou hodně důležité.

Jak se ti hrálo v nezvyklé atmosféře bez lidí?

Dobré bylo, že jsme si to zkusili už v generálce s Varnsdorfem. Bylo to stejné. Výhoda je, že slyšíme všechno a na hřišti můžeme lépe komunikovat a řvát na sebe. Zároveň je to škoda, protože fotbal se hraje pro lidi a když nemůžou být na stadionu, tak je to takové smutné. Ale nedá se nic dělat.

Snažili jste se toho více využívat, když jste se během zápasu slyšeli?

Nevím, jestli bylo na hřišti slyšet úplně každé slovo. Ale podle mě bylo snazší, když někomu zařvu záda nebo nějaký jiný pokyn. Dotyčný to slyší líp, než když budou na stadionu lidi.

Zlín měl přesilovku bezmála celý poločas, bylo hodně náročné v hlavě se na následující minuty po vyloučení připravit?

Bylo to dlouhých čtyřicet minut. Je to o tom jít do bloku, dobře se posouvat a komunikovat, což si myslím, že jsme dělali dobře a všechny řady v tomto fungovaly výborně. Svědčí o tom i jediná šance soupeře. Myslím, že jsme to zvládli fakt dobře.

V sobotu míříme na Slavii, jak moc náročný zápas nás tam čeká vzhledem k třem hostujícím hráčům ze Slavie a vyloučení Plechatého?

Náročný. Je to Slavia, která vede ligu. Jedeme tam, nemáme tam co ztratit. Že někteří kluci nemůžou, to je škoda, ale zase tu jsou jiní, kteří jsou taky výborní fotbalisté, takže se toho vůbec nebojím.