Do zimy bez Lukáše Masopusta

Záložník Lukáš Masopust, kterého zranil stoper Dukly Ján Ďurica, vynechá zbytek podzimní části sezóny. Klub nakonec nepodá protest ke Komisi rozhodčích ohledně verdiktu, kdy nebyl za surovou hru Ďurica vyloučen.

"Lukáš Masopust utrpěl vážné zranění postranního vazu v koleni a bude nám chybět do konce podzimní části sezóny. Věříme, že léčení bude bez komplikací a zapojí se hned do startu zimní přípravy," říká ke zdravotnímu stavu Lukáše Masopusta tiskový mluvčí Martin Bergman.

Lukáše Masopusta v utkání 14. kola FORTUNA:LIGY sestřelil stoper Dukly Ján Ďurica v 17. minutě a dostal od rozhodčího Nenadála jen žlutou kartu, byť skočil oběma nohama šlapákem proti Masopustovi. Našeho hráče svým surovým zákrokem zranil a Masopust musel následně střídat a putoval hned do nemocnice na první vyšetření. Zpráva po řadě vyšetření nebyla příznivá.

Klub zvažoval podání protestu proti nevyloučení hráče, ale nakonec tak neučiní. "Zraněného hráče nám to nevrátí a Disciplinární komise by stejně hráče nemohla dále potrestat, neboť nebyl v utkání vyloučen," dodal Martin Bergman.

Se zdravotními komplikacemi se potýká po utkání na Dukle také střelec jedné branky Rafael Acosta, kterého trápí svalové zranění. Jeho absence by neměla být tak dlouhá, jako v případě Lukáše Masopusta, ale vše ukáže čas, jak se bude sval hojit.

Author Martin Bergman