Dívčí týmy Jablonce v plném proudu přípravy

Také ženské týmy jabloneckého klubu jsou v zimním zápřahu. O jejich přípravě jsme si povídali s hlavním koučem Janem Štolem.

Hrubá příprava v plném proudu

Ženské týmy BAUMITu Jablonec se v současné chvíli nacházejí ve stádiu hrubé zimní přípravy. Žákyně vstoupily v této fázi do pokročilejšího stádia, neboť neměly žádnou přestávku. Pro dorostenky a ženy zimní příprava odstartovala v polovině ledna. „Ve všech kategoriích se aktuálně zaměřujeme především na kondici a získání síly. Postupně zavádíme do tréninku i herní prvky s míčem, ale zatím skutečně jen pozvolna. Přesto i v plné fyzické zátěži hrajeme i přípravná utkání, zpočátku těžší s dorostenci a staršími žáky, nyní již s dívčími celky,“ přibližuje stádium příprav kouč Jan Štol.

Kapitánka na hostování a další změny v kádru

„Kádr se nám mění, dá se říci průběžně neustále. Nejvýraznější zimní změna je aktuálně v odchodu kapitánky týmu žen Denisy Holinské na hostování do pražských Ďáblic. V jednání jsme také o posílení některých našich hráček směrem k třetiligovým sousedům z Mnichova Hradiště a Turnova,“ uvádí k odchodům jablonecký trenér.

Příchody do ženských týmů FK BAUMIT Jablonec se dle slov trenéra budou řešit až na základě průběhu a výsledků zimní přípravy koncem února. „Pokud vše půjde v současných kolejích, budeme muset výrazně doplnit kádr dorostenek pro II. ligu a také několik postů pro ligu žen. Příprava může ještě vše zlomit a bude-li vůle pracovat u holek z našich vlastních zdrojů, určitě raději na jaře na hřišti uvidíme naše současné hráčky. Žákyně pracují velmi dobře, u žen vidím značné nedostatky a dorostenky jsou pro mě zatím největším zklamáním. Dávám všem šanci ještě v únoru, déle již čekat nelze.“

O přípravných duelech

Dívky už mají za sebou čtyři přípravné duely. Střetly se staršími žáky Jiskry Mšeno, se staršími dorostenci libereckých Ruprechtic, následovaly duely s druholigovými děvčaty Minervy a třetiligovým Mnichovým Hradištěm. „Utkání s chlapci pro nás byla především jako prostředek pro práci na kondici a z tohoto pohledu splnila svůj účel. Do všech čtyř zápasů náš tým nastoupil s mixem děvčat - od žákyň až po ženy a to je pochopitelně velmi znát. Přesto jsme ve všech zápasech dokázali skórovat, což je jinak náš velký a dlouhodobý problém. Více nám ukazují samozřejmě utkání s dívčími celky,“ dodává Štol.

Na samém prahu přípravy ženy odehrály velmi vydařený duel se silnou Minervou. „Šlo o velmi kvalitní zápas, který skončil remízou 2:2. Těší mě, že holky hrály fotbal a vytvořily si více příležitostí než dobrý soupeř,“ byl spokojený Štol.

V dalším zápase s Mnichovým Hradištěm hráčky BAUMITu na hřišti dominovaly a zvítězily 8:0. „Nyní máme díky jarním prázdninám pro žákyně a dorostenky připraveny týden dvoufázové tréninkové přípravy, ženy nadále pracují v zavedeném jednofázovém rytmu. Další přípravné duely plánujeme až po této zátěži,“ řekl k průběhu zimní přípravy kouč Jan Štol.