Devatenáctka zdolala Hradec, následně podlehla Tempu

Jablonecký dorost U19 zahájil sezónu úspěšně, když zvítězil 7:2 v Hradci Králové. Ve stejném týdnu však později nestačil na pražské Tempo, kterému podlehl 1:2.

ČL, Kolo: 14, Datum: 12.8.2021

FC Hradec Králové B - FA Jablonec 2:7 (0:5)

Sestava FA Jablonec: Reiner – Bína, Malý, Chládek, Nykrín - Jandura T., Stibor (64.Bodi), Kubín, Kochánek (64.Kubát) - Plechatý (72. Hanzlíček), Linhart

Trenéři: Just, Mička

Branky FA Jablonec: 3., 13. a 39. Plechatý, 23. a 24. Stibor, 58. vlastní, 85. Kubát

Potrestání FA Jablonec: ŽK – 53. Plechatý

Sestava soupeř: Vlk – Jedlička (69. Hanuš), Zvěřina, Veselý, Kudrnáč (64. Konečný) –Kalina, Šimon, Zoicas (46. Pešek), Šichan, Jícha (32. Brychta), Hruška

Branky soupeř: 72. Šichan, 73. Hruška

Potrestání soupeř: ŽK – 57. Veselý

Hřiště/povrch: Hradec Králové – Bavlna (tráva)

Rozhodčí: Sieber, Hlavsa, Hofman

Komentář: V zahajovacím utkání nového ročníku České ligy zvítězil jablonecký starší dorost na hřišti FC Hradec Králové nad tamním B týmem 7:2, po poločase 5:0. Třemi brankami se blýskl Plechatý, dvě přidal Stibor, jedna byla vlastní a skóre zakončil Kubát.

První branka do domácí sítě padla už ve 3. minutě, když Plechatý průnikem do vápna zprava prostřelil gólmana Vlka. Ve 12. minutě měl gól na hlavě Jandura, ale Vlk mu míč odrazil na roh. Ten z pravé strany zahrával Stibor a na přední tyči Plechatý hlavou usměrnil míč do branky – 0.2. Domácí se k jablonecké brance dostali až ve 20. minutě, ale střelu Zoicase Rainer bezpečně kryl. Ve 23. minutě prudce napřáhl Stibor a jeho střela z hranice vápna skončila v síti. V další minutě opět prudká rána Stibora zamířila k pravé tyči domácí branky. Hradečtí zahrozili ve 36. minutě z trestného kopu, ale centrovaný míč letěl z malého vápna nad. V 0:5 zvýšil svou třetí brankou Plechatý, který v malém vápně využil přihrávku z levé strany.

Šestou branku si dali domácí v 58. minutě sami, když centr z trestného kopu Malého se odrazil do domácího Šichana do vlastní sítě. Slabší chvilku jabloneckých dokonale využili domácí, kteří během dvou minut dvakrát skórovali. Nejprve v 72. minutě pálil Šichan a minutu poté skóroval Hruška. Skóre zápasu pak v 85. minutě uzavřel prudkou střelou Kubát.

ČL, Kolo: 1, Datum: 15.8.2021

FC Tempo Praha - FA Jablonec 2:1 (2:1)

Sestava FA Jablonec: Reiner – Bína (66. Jandura D.), Malý, Chládek, Šebek (60. Hanzlíček) - Jandura T., Stibor, Kubín (78. Bartoš), Kochánek (78. Gaši) – Plechatý (78. Kubát), Linhart

Branky FA Jablonec: 15. Jandura T.

Potrestání FA Jablonec: ŽK - 32. Stibor

Sestava soupeř: Skokánek – Novák (85.Veselý), Mareš (74.Petržilka), Rakušan, Bárta – Ling (78. Tokar), Havlíček, Šindelka (74. Větrovec), Krejčí (85. Borka) – Mikeš, Šmerda

Branky soupeř: 31. Šindelka, 32. Šmerda

Potrestání soupeř: ŽK – 90. Veselý

Hřiště/povrch: Praha - Tempo (tráva)

Rozhodčí: Opočenský, Jakl, Chrenko

Komentář: V utkání 1. kola České ligy podlehl jablonecký starší dorost v Praze celku Tempo Praha 1:2 (1:2) přesto, že se ujal vedení, ale dvě rychlé branky domácích po půlhodině hry skóre otočily.

Už v 9. minutě Reiner odráží před soupeřem nebezpečný centr Nováka z pravé strany. V 15. minutě Jablonec postoupil k domácí brance, kde se míč odrazil k Tomáši Jandurovi a ten prostřelil gólmana – 0:1. Ve 31. minutě pronikli domácí pravou stranou a z centru před branku Šindelka zblízka vyrovnal. Po rozehrávce ve středu hřiště vystihl chybu jabloneckých Šmerda, který s míčem přešel přes soupeře i brankáře Reinera a poslal svůj tým do vedení. Pak se hra vesměs odehrávala ve snaze hostů vyrovnat stav a ve snaze domácích neobdržet gól, a naopak další přidat. Nepodařilo se to ani jednomu týmu, i když pár šancí ke skórování přišlo. U Jablonce ji měl Kochánek, který hlavou pálil jen do gólmana nebo když tři jablonečtí nedokázali zblízka usměrnit centrovaný míč do sítě. Na druhé straně ze šance domácích se míč odrazil od horní části břevna hostů.

Sestavili: Bursa, Kozák