Devatenáctka tentokrát nestačila na Pardubice

V utkání 8. kola České ligy podlehl starší dorost Jablonce doma B týmu Pardubic 2:3.

ČL, Kolo: 8, Datum: 3.10.2021

FA Jablonec - FK Pardubice B 2:3 (1:2)

Sestava FA Jablonec: Reiner – Bína (57. Šebek), Malý, Chládek, Ryml – Kochánek (65. Gaši), Kubín, Stibor (57. Kubát), Hanzliček – Schober (57. Plechatý), Linhart

Trenéři: Just, Mička

Branky FA Jablonec: 16. Schober, 50. Kochánek

Potrestaní FA Jablonec: ŽK - 63. Ryml

Sestava soupeř: Šimůnek – Besperát, Tecl, Hanč, Beneš – Svatoš, Míšek, Divíšek (68. Solnička), Pandula (83. Záruba) - Šmahel (62. Hoffman), Pejcha

Branky soupeř: 12.z pen. a 74. Pandula, 34. vlastní Ryml

Potrestaní soupeř: ŽK – 34.Beneš

Hřiště/povrch: Jablonec - Mozartova (tráva)

Rozhodčí: Pekař, Šťastný, Jirák

Komentář:

První chyba domácích nastala ve 12. minutě, kdy po sražení soupeře ve vápně následoval pokutový kop, který Pandula bezpečně proměnil. Jablonec odpověděl za čtyři minuty, když Schober z dálky přeloboval gólmana Šimůnka a bylo srovnáno. V 31. minutě trestný kop Panduly přes zeď Reiner zneškodnil. V 34. minutě se nedohodl Ryml s Reinerem a míč se z Rymlovy kopačky pomalu dokutálel do branky.

Znovu vyrovnat se jabloneckým podařilo v 50. minutě, kdy se ve skrumáži nejlépe zorientoval Kochánek a poslal míč do sítě. Jablonec se pak stále více tlačil k brance hostů, ale do koncovky se nedostával. Naopak pardubičtí se díky tomu dostávali do nebezpečných úniků. Z jednoho získali v 62. minutě zprava roh, z kterého na zadní tyči zcela osamocený Tecl hlavou minul. V 65. minutě unikl agilní Pandula a sám před Reinerem rovněž minul. Za pár minut stejný hráč ze skrumáže minul branku podruhé. Skóre na svou stranu strhli hosté v 74. minutě parádní střelou Panduly z dálky přesně do levého růžku domácí branky.

Sestavil: Pavel Bursa