září

Derby rezerv: Střídání zraněných a výhra Slovanu

Víkendový program 4. kola třetiligové soutěže svedl proti sobě rivalské celky rezerv Jablonce a Liberce. Derby však vyznělo jednoznačně ve prospěch našeho konkurenta, který si z Břízek odvezl vysoké vítězství 5:2.

Zápas ovlivnila vynucená střídání na obou stranách už během prvního poločasu. Soupeř musel stáhnout brzy ze hry Černického, jablonečtí trenéři řešili podobné trable při zranění Helma a následně i Černáka. S neočekávanými změnami se lépe vypořádali hráči Slovanu, kteří postupně převzali iniciativu v zápase a šli do dvoubrankového vedení, které jim vystřelili Šulc a Rondić. Jablonec sice stačil za dvě minuty snížit na 1:2 kontaktní brankou Vošahlíka, jenže hned o minutu později poslal Slovan znovu do dvoubrankového vedení Csáno. „Do zápasu jsme nevstoupili úplně špatně, nějakých čtvrt hodiny z naší strany bylo poměrně slušných, měli jsme tam náznaky šancí. Pak ale jako když utne a Liberec ve hře dominoval, byl lepší na balonu i v pohybu. Nám se zranili dva kluci, museli jsme operativně střídat a úplně nám to neklapalo. Dostali jsme gól po naší hrubce, pak se postavíme na nohy ze standardky, ale to byl od nás takový jediný záchvěv v prvním poločase,“ komentoval průběh první pětačtyřicetiminutovky asistent hlavního kouče Tomáš Čížek.

Také v druhém poločase byli aktivnější naši rivalové, našim hráčům se přesto podařilo v 60. minutě snížit na 2:3, když naději na lepší výsledek vykřesal po dlouhém autovém vhazování Coufal, snížením na rozdíl jediné branky. Jenže Liberec ani tento moment nezlomil a o deset minut později výsledek definitivně zlomil ve svůj prospěch. Po brejkové situaci v 70. minutě přidal třetí branku soupeře Csáno, sedm minut před koncem dal definitivu výsledku pátým přesným zásahem hostujícího celku Rondić. „Liberec dominoval i ve druhém poločase. Byl lepší v pohybu, na míči a také silově. Slovan vyhrál zaslouženě," přiznal sportovně asistent našeho trenéra Tomáš Čížek.

Nevydařený zápas může jablonecké rezerva odčinit hned v příštím týdnu, to zajíždí Vodičkův tým na půdu prozatím poslední rezervy Bohemians 1905.

FK Jablonec B – FC Slovan Liberec B 2:5 (1:3)

Branky: 37. Vošahlík, 60. Coufal - 26. Šulc, 35. a 83. Rondić, 38. a 71. Csáno

Sestava: Klement – Helm (18. Štěpánek Michal), Hämälainen, Štěpánek David, Skuhravý – Černák (30. Coufal), Kinčl, Rozkovec (88. Drda), Podzimek, Daníček – Vošahlík (46. Munzar)