Další důležitá bitva v sobotu v Teplicích!

FK Teplice FK Jablonec
FORTUNA:LIGA skupina o zachránu, 3. kolo so 7. 5. 2022, 16:00

3. kolem nadstavbové části FORTUNA:LIGY bude pro jablonecké fotbalisty v sobotu pokračovat Skupina o udržení. Jablonec míří do Teplic i s podporou fanoušků!

Ve třetím kole Skupiny o záchranu se tým trenéra Jiřího Vágnera poprvé představí v nadstavbové části na hřišti soupeře. V Teplicích nás čeká další velmi důležitý střet dvou sousedů v tabulce. Sklářům aktuálně patří na čtrnácté příčce první barážová pozice, jenže za Jabloncem zaostává jen o jediný bod. I proto bude sobotní klání v AGC Aréně na Stínadlech tak důležité.

Jarošíkův tým se v závěru základní části dočkal dvou důležitých vítězství, tři body totiž vydoloval nečekaně v Liberci a pak doma přehrál i České Budějovice. V nadstavbě však prozatím získal jen jeden bod, po domácí remíze 2:2 s Bohemians, poté prohrál 0:3 ve Zlíně. Lázeňský tým aktuálně trápí větší marodka, ale zdá se, že i ta se pomalu vyprazdňuje. „Pomalu se dáváme zdravotně do pořádku. Dva tři hráči už by se nám mohli proti Jablonci vrátit do sestavy,“ prozrazuje teplický kouč Jiří Jarošík před sobotním zápasem. „Jablonec má za sebou změnu trenéra a hned první zápas jim to přineslo efekt. Možná z nich spadla deka, budou psychicky nahoře. Podle mě to bude v sobotu jeden z nejdůležitějších zápasů této sezony. Nemůžeme nechat Jablonec vyhrát,“ velí trenér Teplic.

Jablonec po domácí blamáži s Pardubicemi odvolal kouče Radu a pod vedením trenéra Jiřího Vágnera se dočkal v druhém domácím utkání proti Karviné už plného bodového zisku, Slezany po výhře 2:0 poslal do druhé ligy. Teď je před jabloneckým týmem další důležitá prověrka. K zápasu s Teplicemi musíme přistoupit úplně stejně jako ke Karviné. Ten zápas musíme zvládnout úplně stejně, stejným přístupem a stejnou vůlí a odhodláním. Musíme se tlačit do brány, abychom byli úspěšní nahoře v koncovce. Důležitá bude i hra do defenzivy. Proti Karviné jsme udrželi vzadu nulu a bylo to dobré to teď zopakovat,“ říká před sobotním zápasem trenér Jablonce Jiří Vágner.

Vzájemné zápasy severočeských týmů mají poměrně vyrovnané statistiky. V dosud odehraných zápasech se zrodilo hned 18 nerozhodných výsledků, dalších 15 zápasů vyhrály Teplice a 19x se z tříbodového zisku radoval Jablonec. Jenže v letošní sezoně se našim barvám proti žlutomodrým vůbec nedaří, na Stínadlech jsme prohráli 0:1 a v odvetě na Střelnici dokonce 0:2.

Kdo zvládne lépe důležitý boj a uteče z barážových pozic?

Utkání začíná v sobotu 7. května od 16 hodin na Stínadlech v Teplicích

Rozhodčí: Radina - Hájek, Vodrážka