Co řekli trenéři po výhře Sparty nad Jabloncem?

AC Sparta Praha FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 2. kolo so 20. 7. 2019, 19:30

Z jablonecké kabiny byl po zápase na Spartě slyšet řev kouče Petra Rady. Chladnými ho totiž nenechaly chyby, díky kterým náš tým inkasoval branky a nakonec z Letné odjel poražen 0:2.

Velký kámen spadl ze srdce kouči pražské Sparty Václavu Jílkovi, což ostatně i přiznal na pozápasové tiskové konferenci. „Všichni dnes viděli reakci našeho týmu po prvním nepovedeném zápase se Slováckem. Musím se ale přiznat, že jsem si oddechl. Při počtu neproměněných šancí už začínal člověk nervóznět. Mužstvo totiž pohrdalo šancemi. Jsem strašně rád, že k tomu kluci takhle přistoupili. Mužstvo dnes předvedlo zcela odlišný přístup, nasazení i kvalitu než se Slováckem. Pomohlo nám vyšší zařazení Kangy i Krejčí předvedl kompaktní výkon. Hložek to je vůbec kvalitní hráč na svůj věk, to je pro nás naprosto klíčový a důležitý hráč, díky vyrovnanosti svých výkonů,“ chválil své svěřence trenér Jílek, jenž zároveň přiznal, že domácí chtěli využít informaci o zařazení nového stopera Váni. „Dozvěděli jsme se to před zápasem a prvotní naše myšlenka byla nenechat hrát moc Břečku a nechat hrát spíš jeho. S tím, že by mohl chybovat. Ale klobouk dolů před ním, určitě obstál při své premiéře, a ještě v takové atmosféře,“ pochválil jabloneckého novice Váňu kouč Sparty.

Porážku na Spartě nelibě nesl náš lodivod Petr Rada. „Věděli jsme, že Sparta bude nabuzenější než proti Slovácku. Drželi jsme se dlouho. Domácí byli aktivnější a měli ze standardek brankové příležitosti. Něco jsme přežili i se štěstím. Přečkávali jsme určité situace, a to hlavně při centrech z levé strany od Plavčiće. Na druhou stranu jsme sami měli tři situace, které jsme měli zužitkovat. Jovović šel sám na bránu, dvakrát přestřelil a pak tam měl přečíslení tři na jednoho. Nic z toho jsme neproměnili. Do druhé půle jsme chtěli co nejdéle držet nulu a nepustit soupeře do tlaku. Sami jsme zároveň chtěli zlobit z brejků. Kdybychom ale byli odvážnější a chytřejší,“ litoval Rada a pokračoval. „Góly jsme inkasovali po našich individuálních chybách. Hned poté jsme dostali z toho gól a pro Spartu to bylo velmi povzbuzující. Pak Kanga jednou vystřelí na branku a trefí se přímo do šibenice. Domácí ale byli celkově více hladovější a šli za vítězstvím. Prohráli jsme na Spartě a musíme se zmobilizovat na zápas v Arménii,“ zhodnotil duel na Spartě trenér Rada.

Toho ještě po skončení zápasu štvaly některé situace z průběhu hry. „Dostali jsme góly po chybách. Jovović tam spadne, ač tohle prostě musí ustát. On si lehne a za deset sekund vstane, tohle musí kousnout. Je to škoda, když takhle ztratí balon. Soupeř to pak využije. Mrzí mě to, protože bojujeme, hrajeme a pak dostaneme po takovéto situaci branku. I on to teď cítí, ale teď už je pozdě. Jsou to situace, které ho limitují. A to i v reprezentaci. Pracujeme s ním na tom. Jen dobrá čísla ho posunou dál,“ omílá černohorskému reprezentantovi Rada.

Jablonecký kouč na tiskové konferenci pochválil nového stopera Váňu, kterého zařadil do zápasu z vlastní rezervy. „Bylo to na něj hodně těžké utkání. Zapojili jsme ho do tréninku ve středu, vzal si kvůli tomu dovolenou. Až na tu hrubku to jinak zvládl. Pomohl nám, určitě nepropadl. Třetí liga je určitě rozdíl. Na můj vkus to zvládl. Uvidíme, jestli dostane dovolenou a vezmeme ho i do Arménie. Dnes nám vytrhl trn z paty,“ řekl na adresu Váni jablonecký kouč.