Co řekli trenéři Weber a Rada po ligové dohrávce?

FK Mladá Boleslav FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 4. kolo po 21. 9. 2020, 18:00

Kouč severočeského Jablonce Petr Rada viděl příčinu první porážky v ligové sezoně ve dvou neproměněných šancích na mladoboleslavském stadionu.

Trenérovi Mladé Boleslavi Jozefu Weberovi spadl po zápase kámen ze srdce, jeho tým bral po výhře 2:0 teprve ve čtvrtém kole první ligové body. „Vítězství nás potěšilo, ulevilo se nám. Hráči prokázali, že tam kde jsme se nacházeli jsme byli jen vlastní vinou. Ne vždy se vše povede, i dnes nebylo všechno ok. Trpělivost, konsolidovanost mančaftu, to bylo dnes dobré, stejně jako přístup. Naše obrana je mladá, potřebuje ještě chviličku času a trpělivosti. V druhé půli jsme spoléhali na brejkové situace, Drchal je trochu jiný typ útočníka, proto jsme nasadili Škoďáka. A ten splnil naše očekávání, jedním z jeho úkolů bylo i to, že na konci uhlídal u standardních situací vysokého Doležala,“ prozradil něco z taktických záměrů kouč Mladé Boleslavi.

Svěřenci trenéra Petra Rady začali na mladoboleslavské půdě aktivně. „Myslím si, že pohárový nezdar na nás nebyl moc vidět. Měli jsme dostatek času, abychom zrelaxovali po cestování. Vyřazení nás stále mrzí, ale hráčům jsem zdůrazňoval, že si to nesmí přenést do ligy.A to si myslím že v začátku utkání vidět nebylo. Byli jsme lepší, kombinovali jsme směrem dopředu. Do 30. minuty jsme domácí do ničeho nepustili a sami měli dvě tutovky. Bohužel, z prvního nákopu jsme inkasovali, to jsme měli ubránit. Škoda, protože jsme museli těsně předtím střídat Kubistu, který tam měl svalové zranění. Do druhé půle jsme chtěli být dál aktivní, věděli jsme, že domácí budou hrozit nákopy a brejky. My jsme se do finálního zakončení ani centrů už pak nedostali. Některé situace jsme nedohráli do konce. Naši střídající hráči měli dlouhou pauzu a do hry se tolik nedostali. V druhém poločase už jsme tam šance neměli. Mladoboleslavští nakopávali a my jsme to v závěru otevírali a domácí nám vstřelili druhý gól, který to utkání rozhodl. Neproměnili jsme dvě velké šance, a to podle mě rozhodlo o výhře domácích,“ konstatoval kouč poraženého Jablonce, který do základní sestavy postavil z B-týmu k druhému ligovému zápasu Patrika Haitla. „Vzali jsme ho, protože měl největší tréninkovou zátěž. Trénuje s námi, byl pohybově i kondičně dobře připraven. Zbytek střídajících hráčů dlouho nehrál. Patrik obstál, měl i velkou šanci. Odehrál kvalitní utkání, měl tam zajímavé centry,“ pochválil jabloneckého odchovance kouč.