Cíl je jasný, vyhnout se baráži, říká Martinec

FK Jablonec MFK Karviná
FORTUNA:LIGA skupina o zachránu, 2. kolo ne 1. 5. 2022, 16:00

Šnůra jedenácti zápasů bez výhry o víkendu padla. Jablonec nastartoval svým gólem za vítězstvím proti poslední Karviné stoper Jakub Martinec.

Jakube, brzké vedení vás určitě zklidnilo.

Samozřejmě, ten gól byl pro nás důležitý, protože jsme ho dali do nějaké patnácté minuty. Šli jsme si za tím, abychom co nejdříve nastartovali tým. Šlo nám o to abychom hlavně zase neprohrávali. To se nám podařilo, pak jsme přidali druhý gól ještě do poločasu.

Otevřel si skore po ideálním rohovém kopu, že?

Byl to nádherný roh Krobise (Kroba). Dává to tam teď poslední dobou fakt krásně. Stačí si to tam jen najít. Jsem strašně rád, že už mi to tam konečně padlo.

Náš tým nebyl v lehké situaci. Cítíte teď velkou úlevu?

Myslím si, že si ulevíme, až tahle sezona skončí a my budeme mimo sestupové a barážové pozice. Tohle je nějaký první krok k tomu, abychom se vyhnuli baráži. Náš cíl je jasný, být mimo dvě barážová místa. Ulevíme si, až to dotáhneme do zdárného konce.

Co se změnilo po odchodu kouče Petra Rady?

Něco jsme si vyříkali, těch zaváhání už bylo strašně moc. V kabině padla nějaká slova, jak by to mělo fungovat a jaký by měl být náš přístup. Někdo si k tomu něco řekl, někdo jen poslouchal. Nastavili jsme si hlavu tak, že to musíme zvládnout, že jiná cesta už není. Věděli jsme, že máme před sebou čtyři kola a z nich mít maximum bodů. Dneska ten výkon tomu odpovídal od všech. Potřebovali jsme k tomu líp přistoupit v tréninku, a to byl asi ten klíč k tomu, abychom to dneska zvládli za tři body.

Situace ale bude napínavá asi až do posledního kola nadstavby.

Přesně tak. Čekají nás další tři zápasy. Musíme makat na tréninku stejně, pak věřím, že jsme schopni všechny ty tři zápasy zvládnout v náš prospěch.

Hodně fanoušků řeší tvou vizáž, která prošla další obměnou.

Vždycky mám takovej extravagantní styl. Přiznám se, že mám rád být středem pozornosti. Kluci si ze mě dělají srandu, ale jsme tu v takové partě, že to k tomu patří. Já mám nastavenou hlavu jen na sebe a je mi jedno, kdo si o tom co říká. Až tenhle styl shodím, tak to udělám, ale neudělám to kvůli tomu, až mi to někdo řekne.

Kde jsi se inspiroval zrovna tímto?

Nějaká konkrétní inspirace tam asi nebyla. Prostě mi nevadí změnit vizáž ze dne na den.