Chramosta fandí na MS Brazilcům a těší se na EL

FK Jablonec FC Sellier & Bellot Vlašim
Přípravná utkání, přát. so 30. 6. 2018, 17:00

Jan Chramosta odehrál v letní přípravě první porci minut v sobotním utkání proti Vlašimi. Jak se 27-letý útočník těšil na hřiště, jak vstřebává tréninky a komu drží palce na Mistrovství světa?

Kvůli menším zdravotním problémům si se dostal na hřiště až v druhém přípravném utkání s Vlašimí, které jsme zvládli po výsledku 6:2.

Hrál jsem dnes poprvé a už jsem se na to těšil. Bylo to po náročných trénincích, chtěl jsem si už zahrát. Myslím, že zápas splnil účel, přišlo hodně lidí, viděli spoustu branek, my jsme vyhráli, takže dobrý.

Dát šest gólů druholigovému soupeři, to není úplně špatná vizitka.

Určitě. Asi jsem to úplně nečekal po té těžké námaze. Tohle byl vlastně takový vrchol toho týdenního kondičního bloku. Myslím, že jsme se toho dobře zhostili. Škoda těch dvou inkasovaných gólů, ale zase vyhrát 6:0 by bylo asi až moc dobrý (úsměv).

Tělo vstřebává fyzickou zátěž dobře?

Na nohách je to cítit, kumuluje se to. Není tam ta rychlost a výbušnost, jaká by asi měla být. Myslím si, ale že teď už to budeme víc ladit a na ligu budeme dobře připravení.

Co říkáš na letní doplnění kádru?

Já myslím, že dobrý. Kluci ukázali kvalitu v těch minulých klubech. Tím, že jsme postoupili do Evropské ligy, bylo potřeba ten kádr zkvalitnit a rozšířit. Kluci se zatím jeví dobře, hlavně aby jim to šlo v zápase.

Máte v hlavách, že se kromě ligy připravujete i na minimálně šest zápasů proti zvučným evropským klubům?

Víme, že nás čeká něco velkého. Něco extra. Něco, na co jsme dřeli celý rok. Už se těším na los, jsem moc zvědavej, jaké týmy dostaneme a jak to bude atraktivní. Fanoušci v Jablonci uvidí top evropské mančafty!

Určitě sleduješ i probíhající Mistrovství světa, kdo z turnajových týmů je tvým osobním favoritem?

Já fandím Brazilcům. Uvidíme, jak zvládnou ten los. Co jsem tak koukal do pavouka, tak jsou v té horší půlce. Bude to dřina. Je tam Belgie a ta bude nevyzpytatelná. Zatím mě ten turnaj baví. Dneska jsem slyšel, že hrála Francie s Argentinou 4:3, to mohl být asi moc dobrý fotbal (hrálo se během přípravného utkání s Vlašimí, pozn. autora).