Cenné body s Boleslaví, věděli hráči

FK Jablonec FK Mladá Boleslav
2:1
FORTUNA:LIGA, 6. kolo ne 18. 8. 2019, 17:00

Desátou výhru v řadě na domácí půdě proti Mladé Boleslavi si jablonečtí hráči notně považovali. Zápas hodnotili záložník Jakub Považanec a útočník Martin Doležal.

Martin Doležal: Bylo to drama až do konce

Hrálo se o přední příčky tabulky a čekal vás těžký soupeř, což se nakonec potvrdilo. Souhlasíš?

Naprosto. Myslím si, že v prvním poločase byla Boleslav lepší než my. Dobře kombinovala a byla u všeho dřív. Nakonec jsme z první šance vedli 1:0, ale z naší strany to nebylo dobrý. Hosté měli několik šancí, které zahodili.

Ani začátek druhé půle nebyl z naší strany dobrej, ale zaplať pánbůh, že jsme dali na 2:0. Pak však zase dostaneme takovej ušmudlanej gól. Boleslav vystupňovala tlak a my jsme se bránili, nakonec jsme však z brejků měli několik šancí dát branku, což se bohužel nepodařilo. Myslím si, že to bylo drama až do konce.

Zdálo se, že jste stejně jako se Slováckem soupeře nechali hrát, hráli jste na brejky a nakonec výhra přišla.

Možná to tak vypadalo, ale určitě jsme tak hrát nechtěli. Oni dobře kombinovali ve středu hřiště a Hybša (Hübschman) s Povym (Považancem) to měli těžký. Druhý poločas jsme se stáhli, ale oni to kopali na dlouhého Klímu a tím si vytvářeli tlak. Chtělo to z naší strany líp ty brejky využít. Možnosti k tomu byly.

Boleslav v závěru snížila, vy jste neproměnili několik brejků. Byly tam nervy?

Byly to asi nervy pro hosty, pro nás a asi i pro všechny fanoušky, kteří nám v závěru hodně pomohli. Je škoda, že jsme brejky neproměnili, ale zaplať pánbůh, že jsme to ubojovali.

Získali jste hodně cenné body, že?

Určitě. Boleslav hraje zatím velmi dobře. Měla za sebou čtvrteční pohárový zápas a mysleli jsme si, že hráči budou trošku unaveni, ale musím uznat, že byli v lepším pohybu než my a jsme rádi, že i když se nám zatím herně tolik nedaří, tak ta utkání bojovností uhrajeme.

Co ten tvůj gól?

Bylo to po nacvičeném signálu a jenom jsem čekal, jestli to tam propadne nebo ne. Od Sykyho (Sýkory) to byla rána, takže jsem jenom nastavil hlavu a dal to tam.

V této sezóně si dal svůj druhý gól a byl hodně důležitý.

To jo. Góly se ode mně očekávají, ale na druhou stranu je důležité, že se daří týmu a že se vyhrává, i když ta hra není taková, jakou bychom chtěli hrát.

V součtu s minulou sezónou máte už deset po sobě jdoucích domácích vítězství. Co na to říkáš?

Pro nás to je jedině plus a doufám, že v tom budeme pokračovat. Dneska bylo důležité, že i když se tolik nedařilo, že nás povzbuzovali diváci.

Jakub Považanec: Za hodně vydřenou výhru jsme rádi

Dneska to pro vás byla hodně vydřená výhra.

Řekl jste to dobře. Musím podotknout, že za sebou máme hodně silného soupeře a vítězství si hodně ceníme. Hosté měli v nohách těžký čtvrteční pohárový zápas, ale vůbec na nich nebyla vidět únava a myslím si, že jsme se až do poslední minuty báli o výsledek.

Boleslav byla lepší v pohybu a získávala i hodně odražených balonů, vy naopak jako byste se stáhli a přenechali iniciativu jim.

Je to tak. Hlavně po druhém gólu jsme je nechali hrát a asi to byla chyba, protože jsme se hodně bránili a sil do protiútoků už moc nebylo. Boleslav tady hrála dobře a zaplať pánbůh za tři body.

Obrana odvedla velké penzum práce.

Kluky musím dneska pochválit. Hlavně Marek Matějovský tam dával skvělé přihrávky, ale naše obrana si s tím až na ten jedinej gól poradila dobře.

Myslíš si, že vám pomohlo, že nenastoupili útočníci Mešanovič a Komličenko?

Jsou to dobří hráči, a když jsme se dozvěděli, že nebudou hrát tak se přiznám, že jsme byli rádi. Ale na druhou stranu i nám schází dost hráčů.

Většinou zápasy dohráváš, dneska si dost brzy střídal. Co se stalo?