Celtic ukázal kvalitu a sílu, mínil Pilař

FK Jablonec Celtic FC
3. předkolo UEL, 1. kolo čt 5. 8. 2021, 17:45

Václav Pilař byl jedním z nejlepších hráčů Jablonce ve čtvrtečním pohárovém zápasu 3. předkola Evropské ligy s Celticem. Jednou brankou se podílel na snížení a konečné porážce 2:4. Po zápase ocenil kvalitu soupeře.

Ráz zápasu daly dvě rychlé skotské branky.

Začátek utkání rozhodl, Celtic hrál velmi dobře kombinačně a překvapil nás. Musím říct, že byl kvalitní na balonu, byl silný a sebevědomý a z toho pramenili i ty jeho góly a naše chyby.

Nebylo ze začátku až moc respektu na naší straně?

Nejsme z toho rádi, ten vstup do zápasu se nám nevydařil. Byli jsme u všeho pozdě, Celtic hrál a dostával se nám z každého presinku a z toho pramenili šance.

Brzy jsme ale dokázali snížit, viděli jste rázem šanci?

Já si myslím, že se s nimi dalo hrát. Byli dopředu kvalitnější než dozadu. Také jsme byli nebezpeční a ten gól nám trochu vlil krev do žil. Dneska už ty dva inkasované góly doma po novém pravidlu nic neznamenají, škoda že se neremizovalo. Zápas jsme nakonec nezvládli výsledkově a Celtic předvedl kvalitu.

Mrzí z tohoto pohledu asi nejvíce čtvrtý inkasovaný gól v 90. minutě?

Asi jo. Kdyby to bylo o jednu branku, mohli jsme tam jet a zkusit vyhrát, to se klidně mohlo stát. Ale prohrávat o dvě branky a jet na Celtic, kterej má takovouhle kvalitu, to je těžké. Střídající hráči nám pak ukázali taky stejnou kvalitu, když vystřídali výborného japonského útočníka Furuhašiho a přišel tam Édouard, měli na hrotu dva skvělé útočníky, pak tam dali ještě Christieho, a střední záložník Rogic byl taky výborný.

Sám jsi vstřelil kontaktní branku na 1:2. Díval jsi se na brankáře Harta?

Koukal jsem se. Dostal jsem krásný balón od Povyho (Považance) a hnedka jsem se kouknul na Harta a on zůstal v bráně. Ještě jsem si to pustil, ale i kdyby vyběhl, tak bych tam byl stejně u balonu dříve než on. Ale asi mi to takhle usnadnil.

Jak teď vidíte naše šance před odvetou?

Pořád je to hratelné, ale bude to těžké. Opravdu nám ukázali sílu. Oni předchozí zápasy nezvládli, ale třeba bychom je taky mohli překvapit.

Je dobré, že máme ještě v záloze kdyžtak Konferenční ligu?

Samozřejmě, ale dali jsme si cíl, že chceme zvládnout minimálně jednu soutěž. Už jsme chtěli předvést nějaký dobrý výsledek dneska, tak abychom do odvety hráli o co největší šanci. Ale tenhle výsledek ale tak úplně dobrý není. Ještě to samozřejmě na Celticu nezahazujeme, budeme chtít překvapit. Ale kdyžtak máme opravu v podobě Konferenční ligy.

Podle informací z táboru Skotů bude za týden v Celtic Parku poprvé puštěna plná kapacita hlediště, takže vás asi čeká pořádný hukot.

Jo? Tak to se těšíme moc. Takovýchto zápasů bychom potřebovali víc. Je to něco jiného. Soupeř nám ukázal větší tempo a pořádně nás prověřil. Kdybychom hráli takových zápasů víc, tak bychom na to byli asi lépe připravení.