C žáci odehráli těžký turnaj v Německu

Naši C žáci U13 se na závěr sezony zúčastnili mezinárodního turnaje v německém Trieru, kde čelili konkurenci evropských velkoklubů. Po vítězství v základní skupině vyřadil naše žáky Ajax Amsterdam. Zprávu z turnaje sepsali trenéři Honza Kozderka, Luboš Pumrle a Marek Rezler.

Po vydařeném zakončení sezóny, kde jsme se umístili na krásném třetím místě, jsme se společně vydali na závěrečný turnaj do německého Trieru. Turnaje se zúčastnilo 32 týmů a některé opravdu světoznámé (Ajax Amsterdam, FC Bayern Mnichov, FC Porto, FC Schalke 04, FC Liverpool, Hannover 96, FC Metz, 1.FC Köln, VFB Stuttgart a VFL Wolfsburg). Hrálo se systémem každý s každým v osmi skupinách po čtyřech. Druhý den následovali vyřazovací boje. První se čtvrtým a dále. Vítěz postupoval a prohraný se loučil s turnajem.

Naším prvním soupeřem byl FC 08 Homburg. Celý areál byl zaplněný diváky, kteří přišli fandit svému klubu. Dohromady se zápasy odehrávaly na třech hřištích. Dvě hřiště byly travnaté a jedno s umělou trávou. První zápas nás čekal na hlavním hřišti, u kterého byla i menší tribuna. Bylo to nejsledovanější hřiště a nás tak čekala premiéra před obecenstvem. Zápas probíhal téměř podle našich představ, až k momentu kdy přišla standardka z 30 metrů. Bohužel pro nás přinesla gól do naší sítě. Po pár minutách přišla znovu standardka, tentokrát z poloviny hřiště. Dlouhý nakopnutý balon byl prodloužen naším hráčem přímo k nohám soupeře a my obdrželi druhý gól. První zápas již skóre neměnil a my odcházeli s první porážkou. Nebyl to začátek, jaký jsme si představovali.

Blížil se druhý zápas a my museli ukázat týmovou sílu. Naším soupeřem byl známý 1. FC Köln. Asi nejsilnější soupeř naší skupiny. Skóre otevřel soupeř z rohového kopu. My jsme odpověděli po kombinaci Dana Jandury a zakončujícího Michala Černáka. Následoval úsek, kde se hra přelévala ze strany na stranu. Ve 26. minutě přihrál Dan Jandura do křídla Štěpánu Strnadovi, ten přihrávkou za obránce vybídnul Michala Černáka, který zakončil střelou k zadní tyči. Dobrý výsledek jsme dokázali udržet a my získali důležité tři boby. Následovala poměrně velká pauza a tak přišla relaxace a nabrání sil do posledního zápasu.

Naším posledním soupeřem byl tým SFC Kaiserslautern. Soupeře jsme porazili poměrem 6:0. Do listiny střelců se dvakrát zapsal Kryštof Hampl a Jaroslav Kochánek, jednu branku si připsal Matyáš Hrubý a Matěj Jodas. Z prvního dne jsme vybojovali cenných 6 bodů, které nám přinesli prvenství naší skupiny.

V prvním vyřazovacím souboji jsme narazili na Tus Mosella Schweich. Od úvodu utkání jsme si vytvořili tlak a začali ohrožovat soupeřovu branku. V 6. minutě po akci Jardy Kochánka a Míši Černáka otevřel skóre střelou nártem pod břevno Kryštof Hampl. O pár minut déle přihrál Michal Černák do křídla Kryštofu Hamplovi, ten prudce vystřelil a pohotová dorážka Matěje Jodase skončila v síti. Další šance jsme již nedokázali proměnit, se soupeřovými brejky jsme si poradili a postoupili dále.

V další fázi vyřazovacích soubojů jsme narazili na nejlepší tým turnaje. Jeho utkání sledovalo nejvíce diváků a borci z Ajaxu je odměňovali hrou pestrých fint a akcí v úžasné rychlosti. Skóre Ajaxu z předešlých čtyř utkání bylo 21:0. S věhlasným soupeřem jsme podali statečný výkon. Ve druhé minutě jsme po křídelní akci inkasovali. V 6. minutě jsme mohli odpovědět, ale naší akci 4 na 2 jsme nedotáhli do úspěšného konce. Až do 22. minuty jsme bojovným výkonem se slušnými pasážemi dokázali Ajaxu vzdorovat. Výborným výkonem nás v brance držel Jaroslav Kochánek. Ve 22. minutě jsme obdrželi druhou branku a bylo po nadějích. V posledních třech minutách utkání přidal Ajax ještě 2 góly.

Závěrečná akce sezóny se klukům moc vydařila. V základní skupině zvítězili a v play off jsme vypadli s Ajaxem Amsterdam. Kluci si z turnaje odnesou nezapomenutelné zážitky ze střetnutí s jednou z nejlepších mládežnických akademií na světě. Trenéři klukům děkují za předvedené výkony. Rodičům za hlasitou podporu na turnaji vzdáleném 800 km od Jablonce (15 rodičů) a panu Drdovi za pomoc s realizací turnaje.

Hráči: Černák Michal, Drda Šimon, Folprecht David, Hampl Kryštof, Hrubý Matyáš, Jandura Daniel, Jandura Tomáš, Jelínek Jáchym, Jodas Matěj, Kochánek Jaroslav, Linhart Vojtěch, Lomský Jakub, Malý Evžen, Novák Jakub, Reiner Vojtěch, Ryml Tomáš, Řezníček David, Skalický Filip, Strnad Štěpán, Šáfr Adam, Trejbal Lukáš, Viktorín Tomáš

Střelci: Hampl 3, Černák 2, Jodas 2, Kochánek 2, Hrubý

Trenéři: Jan Kozderka, Luboš Pumrle, Marek Rezler