C žáci na turné v Anglii

Žáci FK Jablonec kategorie U13 se včera pod vedením vedoucího trenéra SpSM Jana Kozderky vydali na historické turné do Anglie, kde změří síly se svými vrstevníky v akademiích nejslavnějších klubů kolébky fotbalu.

V úterý po obědě vyrazilo mužstvo autobusem na sérii přátelských utkání do Anglie. Jablonečtí hráči do 13 let by se měli postupně ve čtyřech dnech utkat proti FC Liverpool, FC West Bromwich Albion a FC Tottenham Hotspur. Dnes ráno se výprava nalodila na trajekt a ve 14:00 už mladí jablonečtí fotbalisté dorazili do hotelu v Leighu. Po ubytování se prošli místním městečkem a po večeři už je čekalo jen zrelaxování po náročné cestě a příprava na zážitky nejbližších dní.

Zítra dopoledne je čeká prohlídka stadionu (Anfield Road nebo Old Trafford) a už v podvečer první utkání na anglickém turné v akademii Liverpoolu. Po návratu ze zápasu je ještě v plánu inspirativní návštěva utkání rezervních týmů FC Manchester United U 21 vs. FC Manchester City U 21.

Celému žákovskému výběru a jeho doprovodu přejeme hodně zážitků a úspěšnou reprezentaci našeho klubu!

Author Štěpán Hanuš