Byli jsme Kyjevu více než vyrovnaným soupeřem

FK Jablonec FK Dynamo Kyjev
Evropská liga UEFA, 2. kolo čt 4. 10. 2018, 21:00

S prvním bodem ve skupinové fázi proti ukrajinskému Dynamu Kyjev byl po zápase spokojený náš kouč Petr Rada. Co zaznělo na tiskových konferencích obou trenérů?

Trenér Dynama Kyjev Alexandr Chackevič byl po zápase evidentně rozladěný, obě inkasované branky přičítal chybám jednotlivců. „Dali jsme brzy dva góly. Po druhé brance se ale Češi vysouvali rychle dopředu a hrozili dlouhými balony. Inkasovali jsme po individuálních chybách hráčů. Třeba druhý gól jde jednoznačně na vrub Pivariće. Měli jsme více kontrolovat balon. Například Garmash dělal spoustu chyb ve středu hřiště, zbytečně ztrácel balony a pramenily z toho šance Jablonce,“ neskrýval rozčarování s chyb svých hráčů ukrajinský kouč. „Nic ale není ještě rozhodnutého, je teprve druhé kolo Evropské ligy. Je samozřejmě špatné, že jsme v Jablonci neudrželi dvoubrankové vedení,“ zakončil kouč Dynama Kyjev svou část tiskové konference.

Spokojenější byl po zápase Evropské ligy kouč domácího Jablonce Petr Rada, jeho tým dokázal srovnat nepříznivý vývoj zápasu. „Nevstoupili jsme do toho nejhůř, ale udělali jsme individuální chyby. Byly zcela zbytečné, protože jsme měli balon pod kontrolou. Velká hrubka nastala i při druhé brance. Chtěli jsme nenakopávat balony, protože jsme tam neměli hráče, o kterého jsme se mohli opřít. Přinášelo to právě riziko, že jsme soupeři nabídli tyto branky. Pak jsme byli Kyjevu více než vyrovnaným soupeřem. Dostali jsme se do kontaktu brankou, věděli jsme, že soupeř nepokrývá zadní prostor, byla to připravená branka. Hráčům jsme o poločase nechtěl nic vyčítat. Druhou půlku jsme odehráli kvalitně dopředu i dozadu. Je vidět, že když jsme soupeře doráželi, dělal pod tlakem chyby. Z jedné této situace jsme vyrovnali Trávníkem na 2:2. Chválím hráče, že i v tento čas byli ve čtyřech vepředu. Hráči odvedli velice kvalitní výkon proti soupeři, který pravidelně hraje v Evropě. Trochu mě zaráží, že tým jako je Dynamo, neudrží dvoubrankový náskok. Ale troufnu si tvrdit, že i kondičně jsme na tom byli lépe než soupeř,“ konstatoval po zápase jablonecký lodivod. „Inkasované branky přikládám nezkušenosti. Hlava v tom samozřejmě hraje trošku roli,“ připustil náš trenér.

Jak vidí náš lodivod současný vývoj ve skupině „K“ Evropské ligy? „Čekají nás další čtyři zápasy. Příště hrajeme další zápas doma s Astanou. Budeme se snažit tabulkou ještě zamíchat. Je to vyrovnaná skupina. Budu šťastný, když do toho dokážeme promluvit i my. Tohle utkání nás určitě povzbudilo,“ zakončil čtvrteční pohárový podvečer Petr Rada.