Brankáře Hrubého těší, že Liberec zůstal za námi

MFK Karviná FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 30. kolo so 27. 5. 2017, 17:00

Gólman Vlastimil Hrubý čelil v Karviné nespočtu střel a šancí, ale čisté konto dokázal udržet. Skvělým výkonem tak pomohl k zisku tří bodů, které nás udrželi před rivalem z Liberce.

Vlasto, dneska sis zachytal že?

Bylo toho docela dost. Nepamatuju se na zápas, kdy bych byl v takovéhle permanenci. Hodně střel a centrů tam šlo jak v první, tak i ve druhé půlce. Bylo vidět, že to je poslední kolo. Obě mužstva byla uvolněná a hrál se rychlej a otevřenej fotbal. I my jsme však v první půli do osmi minut měli tři tutovky. Byl to zápas nahoru dolu a divákům se musel líbit. V druhém poločase jsme přidali po pěkné akci druhého góla a nakonec jsme šťastni, že jsme poslední zápas vyhráli a v tabulce tak zůstali před Libercem.

Co říkáš tomu, že tvůj bývalý spoluhráč Wágner měl dvě stoprocentní šance a kromě toho zahodil i penaltu?

Prostě to nedal, no. Při penaltě přestřelil bránu, potom to v první půlce ještě jednou vysoko přestřelil a pak to dal do mě. Neštěstí pro něj, štěstí pro mě.

Co sis myslel, když šel Wágner na penaltu?

Včera na tréninku jsme se o tom bavili s trenérem brankářů a tak nějak jsme na něj byli nachystaní. Při té penaltě jsem čekal do poslední chvíle, on se rozhodl do nějaké strany a myslím, že to tam i dával, akorát to překopl.

Prohodili jste spolu něco před penaltou?

Ne, vůbec. Já se vždycky soustředím na sebe a do nějakých řečí se s protihráčem nepouštím.

Takže jste na něj byli připraveni celkově?

Určitě jsme o něm před zápasem mluvili, ale jinak jsme kamarádi. Samozřejmě jsme se včera v autobuse trošku na něj hecovali, ale myslím, že vše proběhlo v klidu.

Tvých výborných zákroků bylo hodně. Který byl nejtěžší?

Asi v druhé půlce. Byla tam nějaká střela, která šla doprava a asi dva metry přede mnou se stočila doleva.