Brankář Hrubý a trenér Dočkal hodnotí Hradec

FK Jablonec FC Hradec Králové
4:0
Synot liga, 23. kolo pá 10. 4. 2015, 18:00

Svou dvanáctou vychytanou nulou v sezoně se může pochlubit jablonecký gólman Vlastimil Hrubý. Co řekl on a bývalý jablonecký trenér Jaroslav Dočkal po vítězství nad Hradcem Králové?

Gólman Hrubý: Nebylo to dobré, ale do čeho jsme kopli, to nám tam spadlo

Dali jste čtyři góly a ty jsi opět žádný nedostal, takže gratuluju.

Děkuju za gratulaci, ale dneska nás musí těšit akorát výsledek. Předvedená hra byla od první minuty hrozná. Nevím, čím to bylo, ale začali jsme strašně špatně. Hosté už v první minutě měli obrovskou šanci a naštěstí to nedali. Potom jsme se trošku zvedli a dali jsme šťastný první gól. Druhý poločas to bylo stejný. Nechali jsme se zatlačit a dělali jsme zbytečné chyby. Nebyli jsme na balonu, nesbírali jsme odražené balony, ale nakonec jsme ještě přidali tři góly.

Hradec tady předvedl sympatický výkon.

Naprosto souhlasím. Ale my jsme to věděli, že takhle budou hrát. V týdnu jsme se dívali na video, jak hráli se Spartou a s Plzní, takže jsme věděli, že Hradec má dobré mužstvo. Akorát nedává branky, tím pádem nemá výsledky a to se dneska potvrdilo. Hrál otevřený fotbal, vycházela mu kombinace a hráči se dobře pohybovali. Jejich slabinou byla však koncovka.

Ve vaší hře bylo hodně nepřesností, hru jste si někdy zbytečně komplikovali.

Máte pravdu. Jak už jsem řekl, dneska to z naší strany nebylo dobré. Asi to byla naše nejhorší hra, co jsem tady. Jediné, co zdobilo náš výkon, byla produktivita. Do čeho jsme kopli, to nám tam spadlo.

Vychytal jsi už svou dvanáctou nulu.

Samozřejmě to těší, ale hlavně že vyhráváme a je mi jedno, jestli vyhrajeme 1:0 nebo 4:2. Důležité je, že získáme tři body. Ale samozřejmě ty nuly jsou takovou třešničkou na dortu a za to patří dík celému mužstvu.

Dneska to byla ta jedna z těch těžších vychytaných nul. Souhlasíš?

Jo, je to pravda. Dneska jsem si po delší době už konečně zachytal.

Asi se všichni budete dívat na derby a fandit Slavii.

Jo, to určitě. Uvidíme, jak to dopadne. A když to nedopadne ve prospěch Slavie, tak by to moc vadit ani nemělo. To naše třetí v tabulce je dobré a jsme na něm rádi.

Konečný výsledek je pro Hradec až příliš krutý, konstatoval po zápase bývalý hráč a trenér Jablonce Jaroslav Dočkal

Viděli jsme čtyři góly. Odcházíte z fotbalu spokojený?

Spokojenej…, spokojenej…, myslím si, že jsme především viděli výborný výkon rozhodčích a takhle by měli pískat všichni. Jinak fotbal měl určitou kvalitu a větší od mužstva Jablonce, i když se na tom velkou měrou podílelo i mužstvo z Hradce. Jablonec vyhrál zaslouženě a vše korunoval čtyřmi góly. Na druhou stranu tady Hradec předvedl velmi dobrý výkon a vzhledem k průběhu zápasu je konečný výsledek pro něj až příliš krutý. Utkání bylo celkem vyrovnané, ale Jablonec předvedl svou kvalitu hlavně v koncovce.

Co myslíte tím krutý?

Všichni viděli, že Hradec tady předvedl kvalitní výkon. Hrál otevřený fotbal a měl několik velmi dobrých šancí.Předvedl tady nejlepší výkon z těch posledních pěti, kteří jsou na sestup. Hráči se nezašili a pouze nebránili. Opravdu předvedli sympatický výkon. Hráli kombinačně dobře.Je to běhavé mužstvo, všichni hráli s velkým nasazením. Ale kvalita a zkušenost a řešení gólových situací byla na straně Jablonce a proto vyhrál.

Přesto se mi zdálo, že naše hra nebyla optimální, někdy až příliš komplikovaná.

Ukázalo se, že Jablonec nechtěl zbytečně riskovat a hrál takovým způsobem, aby měl neustále navrch. Jeho cílem bylo dohrát utkání do vítězného konce. Nechtěl zbytečně ztrácet míče, nechtěl chodit do situací, které pro něho nebyly pro útočnou fázi vhodné.

Co vás na zápase zaujalo?

Třeba výkon Pospíšila. V první půli dokázal dynamickým způsobem vyjet s míčem a vytvořit situaci před zakončením. Byl u všeho a byl nejlepším hráčem na hřišti. Ve druhé půli se však úplně vytratil, nebyl vidět a pocítilo to celé mužstvo, když asi úvodních pětadvacet minut druhé půle vypadlo z rytmu. Takže Pospíšil se mi líbil, dovede perfektní věci a jen on musí vědět, proč v dobrém výkonu nepokračoval i v druhé půli.

Jistě vás musel uspokojit i výkon Greguše, který dal dva góly.

Tak samozřejmě. Greguš je mladej, kvalitní hráč, v mužstvu se už zabydlel a patří k oporám mužstva. Rád se taky dívám na hru Kopice. Opět byl u tří gólů a vůbec mě to nepřekvapuje. Moc se mi líbí. Dneska byl i běhavej, byl často u míče. Už v Budějovicích zahrál výborně a teď v tom pokračuje.

Takže celkový dojem z utkání?

Výbornej. Hlavně výsledek. Jablonec proměnil téměř všechny své šance a zaslouženě vyhrál. Bytˇ ta hra asi nebyla úplně optimální a výsledek je pro Hradec krutej, tohle utkání ukázalo, proč Jablonec hraje na špici.