Brankář Hanuš: Atmosféra? Tohle byl zážitek!

Celtic FC FK Jablonec
3. předkolo UEL, 2. kolo čt 12. 8. 2021, 20:45

Na nedostatek práce si v odvetném utkání v Glasgow rozhodně nemohl stěžovat náš brankář Jan Hanuš. Nejen jeho uchvátila senzační atmosféra ve skotském Celtic Parku.

Hned v první minutě zápasu jsi zneškodnil tutovku domácích. Co sis poté říkal?

Běžel na mě sám hned na začátku a mně se to povedlo chytit. To mě nějak nakoplo. Řešil jsem, jestli vyběhnout nebo ne. Počkal jsem si, co vymyslí. Nohou jsem mu to vykopl. Snažil jsem se reagovat až na to, co ten útočník udělá.

Chytal jsi někdy podobný zápas, v kterém by si měl tolik zákroků?

Asi tenkrát v Jihlavě, tam se to na mě valilo hodně krát. Ale tohle bylo speciální, hrát na takovém nádherném stadionu s takovou atmosférou, to je prostě zážitek. Jsem moc rád, že jsme tu mohli hrát.

V zápase jsme také bez šancí nezůstali, ale nic se nám proměnit nepovedlo.

Za stavu 2:0 jsme měli dvě velké šance, kdybychom je dali, mohl být výsledek trochu lepší. Škoda, že jsme prohráli o tři branky. Měli jsme tam velmi dobré pasáže, jen škoda, že se nám nepovedlo vstřelit nějaký ten gól.

Co si říkal tomu prostředí?

Když jsem přicházel na stadion a viděl tu atmosféru, tak jsem si říkal, že je to skvělé. Cítil jsem se u toho výborně, byl to opravdu zážitek. Hrozně jsem se na to těšil a moje očekávání to naplnilo.

Dokázal si tu atmosféru vůbec vnímat během zápasu?

Snažil jsem se to nevnímat. Pak jsem se ale v jeden moment podíval a říkal jsem si jaká to je nádhera. Rychle jsem se ale zase přeorientoval zpátky do hry, abych tu koncentraci neztratil.

Slyšeli jste se vůbec na hřišti?

Když byly momenty a bylo to trochu tišší, tak jsme se trochu slyšeli. Ale když řvali, tak to bylo složité.

Cesta Evropskou ligou nevyšla, ale čeká nás souboj o skupinu Konferenční ligy se slovenskou Žilinou.

Už z minulých let víme, že žádný zápas není jednoduchý. Ale je to takový náš velký cíl a věříme, že se nám to povede. Víme, že to nebude jednoduché, ale chtěli bychom to zvládnout.