Bogdan Vatajelu: Už se těším na ligu!

Rumunský fotbalista Bogdan Vatajelu velmi dobře zapadl do týmu a společně se svými novými spoluhráči piluje formu na herním soustředění v Portugalsku. Ve svém prvním rozhovoru na klubovém webu mluví o partě v kabině a dozvíte se, jak se těší na blížící se ligové zápasy.

Jen pár hodin před odletem na soustředění ses připojil k našemu týmu. Jsi rád, že se už hostování vyřídilo a můžeš zase trénovat s týmem?

Jsem spokojený, že jsem tady. Kluci v kabině mě vzali dobře. Znám trenéra Petra Radu ze Sparty, kde jsme spolu pracovali. Jablonec hrál v minulém roce skupinu Evropské ligy UEFA, je to dobrý tým. Musíme ještě pořádně pracovat, máme před sebou dva týdny přípravy. Potom začíná liga a těšíme se na to.

Jaké byly první dny s novým týmem?

Všechno je dobrý. Trénovalo se teď hodně s balonem, což je dobrý. Každý trénink hrajeme fotbal, takže jsem spokojený.

V Jablonci máš bývalého spoluhráče ze Sparty Davida Hovorku. Pomáhal ti nějak před příchodem do Jablonce?

Hráli jsme spolu ve Spartě a i tam jsme se spolu hodně bavili. Každý den jsme byli spolu na tréninku. Tady mi pomohl hodně, říkal mi, co a jak funguje. Jaké to je v kabině, jaká je atmosféra a tak. Říkal, že je tady všechno dobrý. Kluci jsou v pohodě a nálada v týmu taky dobrá. Takže všechno bylo v pohodě.

Po podzimu jsme na čtvrtém místě. Náš cíl je se zase poprat o pozici, která nám zaručí start v pohárové Evropě. Věříš, že to dokážeme?

Věřím tomu. Doufám, že skončíme třeba na třetím místě. Slavia a Plzeň mají větší náskok před námi. Je tady dobrý tým. Koukal jsem na Jablonec posledního půl roku, když byl v Evropské lize. Jablonec hraje dobře a věřím, že skončíme ligu na pohárové příčce.

Ve Spartě jsi hrál s číslem 88, u nás máš 11. Byl to nějaký speciální výběr?

Není to pro mě speciální číslo. Volal mi vedoucí mužstva, jaká čísla jsou k dispozici a zeptal se mě, jaké bych chtěl. Já byl zrovna s manželkou s autem v servisu, tak jsem mu řekl, že 11 je dobrý (směje se). Podle mě číslo nehraje, tak není moc důležité. Důležité je, co ty jako hráč děláš na hřišti. Ale doufám, že jedenáctka pro mě bude šťastná.

Máš ale přeci jen nějaké oblíbené číslo?

Ani nemám. Hrál jsem s čísly 3 nebo 5 v bývalých klubech. Nemám to nějak zvlášť vybrané.

V tréninku bylo vidět, že ti to sedělo s Martinem Doležalem, když jsi mu dával několik dobrých centrů do vápna. Je to pro tebe to hlavní, co ti sedí? Připravovat šance spoluhráčům?

Ve Spartě jsem měl hodně asistencí pro Pepu Šurala. Byl pro mě dobrý spoluhráč. Martin Doležal je podobný typ jako Šury. Silný, vysoký a hraje dobře hlavou. Doufám, že moje centry pro něho budou dobré pro střílení gólů.

Nicméně v české lize ještě čekáš na gól, byť máš levačkou dobrou střelu. Myslíš, že se dočkáš třeba v Jablonci?

Nevím, těžko říct. Ve Spartě jsem hrál jako levé křídlo. Ale přišel jsem jako levý obránce. Podle mě se nejlíp cítím právě na kraji obrany. Takže mám několik asistencí, ale gól ne. Všichni čekají gól. Ale pokud dám asistenci a tým díky tomu vyhraje, jsem spokojený. Jsou tam další hráči, kteří mohou skórovat. Jde mi hlavně o to, aby vyhrával tým. Ale uvidíme, možná se mi povede v Jablonci dát ligový gól.

Jako levý obránce u nás hrál Matěj Hanousek, který taky neměl ligový gól. Takže bys ho mohl překonat v takovém mini souboji.

To je pravda (směje se). Uvidíme, jestli se to povede. Ale hlavně doufám, že nám vydrží ta pohoda a dobrá nálada v týmu do ligových zápasů.

V pátek nás v Portugalsku čeká první přípravné utkání. Už se těšíš na první zápas v novém týmu?

Je to tak. Podle mě je nejlepší trénink zápas. Těším se na to. Dva měsíce jsem nehrál zápas, naposledy ve Spartě. Popravdě fyzicky nejsem stoprocentní, ale věřím, že dalšími zápasy to půjde nahoru a budu dobře připravený.

Author Martin Bergman