Beneš: Varnsdorf je náš neoblíbený soupeř

FK Jablonec FK Varnsdorf
Přátelská utkání, TsLiga st 11. 1. 2017, 11:00

Obránce Vít Beneš se vrací po dlouhém zranění třísel do zápasového zatížení a proti Varnsdorfu ve středu odehrál dvě třetiny utkání.

Téměř celý podzim jsi nehrál. Jak se po dlouhém zranění cítíš?

Fyzicky i psychicky se cítím dobře. Ale zatím to ještě na celý zápas není a s trenérem jsme se dohodli, že herní zátěž bude postupná. Dneska jsem střídal asi po 65. minutách a věřím, že to bude stále lepší a lepší. Přece jenom jsem čtyři měsíce nehrál a potřebuji se do toho postupně dostat.

V dnešním zápase s Varnsdorfem jste si nepohlídali začátek zápasu.

Máte pravdu. Už ve druhé minutě jsme po standardce dostali gól, když po centru na zadní tyč z toho byl zbytečný roh. Po něm, opět po zaváhání v obraně, jsme si dali sami gól z brankové čáry do prázdné branky. Vanďák hrál po celý zápas dobře a je vidět, že to je v poslední době asi náš nejnepříjemnější soupeř.

Máš pravdu, hrál dobře. Hráči měli rychlý přechod do protiútoku a ukázali to při druhé brance.

Je to pravda. Pod trenérem Frťalou se vyburcovali k dobrému výkonu. Běhají rychle a na rychlém protiútoku mají založenou hru. To je jejich hlavní zbraň.

Jak se ti hrálo v takové zimě?

Bylo mínus deset, takže to ani nějaký komentář nepotřebuje.

Author Štěpán Hanuš