Belšan: 70 nových dětí je perfektní signál

Během května jsme uspořádali dva nábory dětí do mládežnických týmů FK Jablonec. Podle šéftrenéra přípravek Marcela Belšana je to perfektní signál k tomu, aby bylo co nejvíce dětí na startu různých věkových kategorií.

V prvním termínu náboru, který byl určený zejména pro holky, přišlo 18 dívek vyzkoušet si fotbal a pohybové činnosti pod vedením trenérek a trenérů naší Fotbalové akademie Jablonec. Na druhý termín, který byl určen pro kluky, přišlo také pět dalších holek, takže se počet dívek zvýšil na 23. Kluků bylo v celkovém počtu 45! Podle Marcela Belšana byl dobrý krok nábory rozdělit, aby kluci i holky měli své vlastní zábavné fotbalové odpoledne. "Dívky jsou specifická kategorie odlišná od chlapců, proto jsme udělali dva nábory. Pro holčičky z přípravek se vytváří speciální program zaměřený hlavně na prožitek z pohybové činnosti na bázi různých příběhů a pohádek," vysvětluje šéftrenér přípravek FK Jablonec.

Celkem se obou náborů zúčastnilo téměř 70 dětí, což je na menší město jako Jablonec nad Nisou velmi dobrý počet dětí, které mají zájem o sportování. "Signál je to perfektní. Chceme mít na začátku početné týmy, protože jsem zastánce myšlenky, že z většího počtu dětí nám přijde více pohybově šikovnějších. Není to však tak, že hned na začátku bychom chtěli některé děti z našeho klubu dát pryč, budeme se snažit pracovat se všemi. A některé pak směřovat do partnerských klubů, aby se nám zvyšoval počet dětí u fotbalu v našem okrese," dodává Marcel Belšan.

FK Jablonec také aktuálně pracuje na tom, aby se obnovila činnost více dívčích týmů. Nejde to udělat hned, ale postupnou prací by se mělo dojít ke zdárnému cíli. "Zatím se nedá říct, jestli se to daří. Jsme na začátku, ale už jen samotný počet při náboru, kdy nám přišlo přes 20 dívek, je super. Trenérky a trenéři teď musejí udělat vše pro to, aby to holčičky bavilo, naplňovalo a chodily k nám s nadšením. Nově nám u dívek začínají pracovat tři slečny a věřím, že to zvládnou na jedničku," říká Belšan, který má v klubu na starosti kategorie přípravek.

Ředitel Fotbalové akademie Benjamin Vomáčka také neskrývá nadšení z formy náborů a počtu dětí, které na květnové nábory zavítaly. "Jsem hodně rád, že se nábory holek i kluků podařily. Přišlo skoro 70 dětí, tak jsme rádi, že můžeme v akademii přivítat nové tváře. Věřím tomu, že se většina u nás udrží a budeme s nimi pracovat," říká bývalý ligový fotbalista Benjamin Vomáčka, který vede jabloneckou akademii.

Pokud patříte mezi rodiče, kteří ani jeden z termínů náboru nestihli, tak nezoufejte. Začít hrát fotbal v FK Jablonec můžete kdykoliv! Navíc nás čeká ještě jeden velký názor po prázdninách. "Nábor do naší akademie probíhá celoročně, stačí zavolat a já už se s rodiči domluvím na detailech. Ovšem kdo by chtěl na oficiální větší nábor, má ještě jednu možnost, a to začátkem školního roku první týden v září. Přesné datum s předstihem oznámíme," vysvětluje další možnosti Marcel Belšan.

Koukněte na kompletní fotogalerii z náboru kluků do FK Jablonec.

A připomeňte si také nábor holek ve fotogalerii.

DŮLEŽITÉ KONTAKTY:

Benjamin Vomáčka, ředitel akademie