Béčko porazilo Teplice a dál se tlačí na čelo

FK Jablonec FK Teplice
3:1
FORTUNA ČFL B, 23. kolo so 30. 4. 2022, 10:15

Na třetí vítězství v řadě dosáhli svěřenci trenéra Jaroslava Vodičky v rámci 23. kola třetiligové soutěže. V Břízkách tentokrát porazili rezervu Teplic 3:1 a další tři body je vyšvihly zpět na průběžnou první příčku tabulky.

K jablonecké přehradě tentokrát dorazily Teplice, jejich fotbalisté za sebou měli poměrně vydařené jarní období. „Viděl jsem je hrát v předchozích zápasech a obrovsky se mi líbili, mám před nimi respekt. Mají mladé mužstvo, ale dneska to nebyl asi jejich výkon, možná i díky nám,“ poukázal na průběh zápasu kouč naší rezervy Jaroslav Vodička.

Jablonečtí totiž i bez většího posílení z A-týmu vstoupili do zápasu aktivně a byli nebezpeční. V 7. minutě se v Břízkách tleskalo Daníčkově pokusu z 25 metrů, jeho technický obstřel na odkrytou branku skončil jen decimetry nad břevnem. V 11. minutě prodloužil hlavou Breda míč za hostující obranu a zabíhající Daníček přesně k tyči otevřel brankový účet zápasu – 1:0!

Hosté odpověděli hlavičkou Succara, s kterou si ale Vajner dokázal poradit. Jenže v 18. minutě darovala jablonecká obrana hostům až příliš prostoru a bylo vyrovnáno. Z naší levé strany nechal Haitl poslat do vápna dobrý míč Horou a neobsazený Bulmaga z penalty přesně k tyči vyrovnal na 1:1.

Jablonec ale nic nevzdával a dál tlačil na svého soupeře. Torfiq v šanci nepřekonal zblízka Němečka v hostující brance. Zajímavý signál předvedli domácí hráči při standardní situaci poblíž autové čáry, dva hráči míč přepustili za sebe, škoda jen, že zakončující Daníček těsně minul! Po půlhodině hry domácí rozehráli rohový kop Daníčkem, který si narazil se spoluhráči a při svém průniku do vápna byl sražen a kopala se penalta! Tu s přehledem proměnil útočník Torfiq a Jablonec šel do kabin s vedením 2:1.

Tři minuty po změně stran Jablonečtí přidali gólovou pojistku krásnou třetí brankou. Kinčl si navedl míč před hostující vápna a parádní ranou trefil teplickou šibenici na 3:1! Vodičův tým měl otěže zápasu pevně v rukou. Skákavou střelu těsně vedle vyslal Breda. Střídající Podzimek zase povedenou ranou zatřásl břevnem. V závěru podběhl míč hostující brankář Němeček, ale nevysoký Daníček poslal balon hlavou jen nad teplické břevno. Jablonec se dočkal třetího vítězství v řadě. „Dneska jsme to zvládli velice dobře. Jsem rád, náš doktor dneska slaví padesátiny, tak jsme mu dali aspoň takový dárek,“ bral další výhru jablonecký kouč Jaroslav Vodička. Jeho tým se před dalšími zápasy ČFL vrátil na první příčku, která ale pro jablonecké není úplně stěžejní. „My jsme tady na třetí koleji. Tady je prvořadé Ačko, pak dorost a my jsme až třetí. Kluci vědí o umístění v tabulce a oni jsou dobře nastavení. Já o první příčce nechci přemýšlet, ale pocity hráčů samozřejmě vnímám,“ vysvětloval kouč.

Řady otců v jablonecké kabině rozšířil v tomto týdnu záložník Munzar, kterému se narodil syn Maxmilián. Tým i přes oslavu zvládl utkání bez větších problémů. „Důsledky to v zápase nemělo žádné. Jen když jsem viděl ve středu hráče, tak jsem musel trošku upravit trénink. Mimčo je prostě radost, já to Munzimu přeju. Za ty výkony a všechno kolem si to zaslouží. Dneska v zápase bylo vidět, že to oslavil dobře, protože od nějaké šedesáté minuty tahal nohy,“ dodal s úsměvem trenér naší rezervy.

V dalším kole cestuje Jablonec na pažit Brozan.

FK Jablonec – FK Teplice 3:1 (2:1)

Branky: 12. Daníček, 33. Torfiq (pen.), 49. Kinčl - 18. Bulmaga

Sestava FK Jablonec B: Vajner – Diviš, Koblížek, Skuhravý, Haitl (84. Breda)– Kinčl (65. Nykrín), Munzar (77. Podzimek), Rozkovec, Daníček, Breda (84. Štěpánek) – Torfiq (77. Svrček)