červenec

B-tým v sobotu absolvoval dva zápasy

Dva přípravné zápasy v jeden den odehráli v sobotu hráči B-týmu FK Jablonec. Dopoledne přesvědčivě porazili rezervu Slovanu Liberec, odpoledne se pak rozešli bez branek s týmem Velkých Hamrů.

První z nich proti rezervnímu týmu Slovanu Liberec se musel kvůli pomáčenému trávníku v Heřmanicích odehrát nakonec v jabloneckém Mšeně. V dopoledním čase se Vodičkovým svěřencům v derby velmi dařilo, a to zejména v rušném prvním poločase. Do hry v tomto zápase dostali také hráči z ligového A-týmu Petra Rady, kteří neměli větší herní vytížení v páteční ligové předehrávce.

Odpoledne se jablonecký B-tým přesunul do Tanvaldu, kde odehrál zápas proti divizním Velkým Hamrům. V jejich dresu se objevila spousta hráčů, která byla ještě na jaře u postupové jízdy divizního Mšena. V prestižním zápase se ale diváci žádné branky nedočkali, soupeři se rozešly bezbrankovou remízou.

Kouč Jaroslav Vodička k oběma přípravným duelům poznamenal. „Kádr máme široký, takže jsme chtěli vidět všechny hráče v plné zátěži. Cílem bylo, aby měli všichni stejnou zátěž. Bohužel se nám ale někteří hráči zranili. Od druhého zápasu s Hamry jsem ale stejně očekával víc,“ poznamenal Vodička.

V tomto týdnu čeká hráče přípravný zápas ve středu s Mladou Boleslaví. O dalším víkendu se tým přesune na týdenní herní soustředění. „Tam už bychom chtěli mít z devadesáti procent jasno o složení kádru pro ČFL,“ říká na závěr prvního týdne přípravy kouč Jablonce B.

FK Jablonec B – FC Slovan Liberec B 5:1 (4:1)

Branky: Fábry, Dočekal, Acosta, Rozkovec, Dočekal - Gembický

Sestava: Richter (Vajner) – Štěpánek, Petržilka, Koblížek (Skuhravý), Buchlovský – Pleštil (Urbánek), Rozkovec, Fábry (Pour), Breda (Kinčl), Acosta – Dočekal

FK Jablonec B – FK Velké Hamry 0:0