B-tým porazil Ústí nad Orlicí, pomohla střídání

FK Jablonec Jiskra Ústí n.Orlicí
FORTUNA ČFL B, 2. kolo so 29. 8. 2020, 10:15

Že o branky není v utkáních naší rezervy nouze se potvrdilo i tentokrát. Vodičkův B-tým při své domácí premiéře dvakrát prohrával, nakonec ale především díky střídajícím hráčům zlomil odpor Ústí nad Orlicí.

Pro jabloneckou rezervu nezačala letošní domácí premiéra zrovna ideálně. Po čtvrthodině hry se za obranu dostal hostující Souček, jeho první střelu ještě stačil brankář Vajner vyrazit, ale na dorážku stejného hráče už neměl nárok – 0:1. Vyrovnat odmítl v nájezdu Velich a v koncovce selhali i další hráči. „Zase jsme si to zkomplikovali. Ústí se postavilo do bloku a je těžké se tam pak dostávat. Jak už to bývá, nedali jsme šance a hosté nás z protiútoku potrestali brankou. Dostali jsme se z toho, mohli jsme těsně před poločasem i otočit, ale nedali jsme,“ řekl k průběhu první půle trenér Jablonce Jaroslav Vodička, který do průběhu hry zasáhl hned dvojím vydařeným střídáním ve 36. minutě. „Střídání tomu pomohlo obrovsky. Měli jsme tam dva nevýrazné hráče, nebylo na co čekat. Já mám radost z Kinčla, který prokazuje dlouhodobě formu. Černákovi to moc nešlo, proto za něj přišel další mladší hráč,“ vysvětloval brzké střídání domácí lodivod. Vyrovnat na 1:1 se do poločasu povedlo právě střídajícímu Daníčkovi.

Po změně stran ale museli domácí znovu dohánět jednobrankové manko, protože si vstřelili vlastní branku. „Podobně jako v Chlumci i teď jsme si dali strašidelného vlastního góla. Pak jsme se paradoxně zvedli a měli ten zápas pod kontrolou,“ konstatoval Vodička. Jeho svěřenci zaveleli k obratu nejdříve vyrovnávací brankou Velicha, za další čtyři minuty obrátil Daníček stav pro domácí barvy na 3:2. O šance dál nebyla v Břízkách nouze, čtvrt hodiny před koncem se do střelecké listiny zápasu připsal i výborně hrající Kinčl, který pokořil hostující brankáře jesličkami. Konečnou podobu výsledku na 5:2 dal zkompletovaným hattrickem za 42. minut střídající Daníček.

Trenér naší rezervy Jaroslav Vodička mohl být po zápase spokojený, vydařila se mu střídání a jeho svěřenci dvakrát zvrátili nepříznivé skore. „Mám radost, protože všechno to jsou mladí hráči. Kinčl ten zápas udělal, v uvozovkách dva góly připravil a jeden dal. Nikolas Daníček tam šel za Vošahlíka, který nebyl úplně fit a dal hattrick. Všechna střídání se nám povedla, přišel Coufal, i ten to zvedl,“ uzavřel hodnocení jablonecký trenér.

FK Jablonec B – TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 5:2 (1:1)

Branky: 40., 61. a 82. Daníček, 57. Velich, 73. Kinčl - 16. Souček, 52. Voleský

Sestava FK Jablonec B: Vajner – Helm, Hämäläinen, Koblížek, Skuhravý (84. Štěpánek) – Haitl (79. Coufal), Macháček, Rozkovec, Černák (36. Daníček), Velich (84. Podzimek), Vošahlík (36. Kinčl)