B-tým opět střílel, výsledek byl lepší než hra

Předposlední zápas před ostrým startem třetiligových bojů mají za sebou hráči jablonecké rezervy. Ti smetli pěti góly třetiligový Králův Dvůr.

Souboj třetiligových týmů Jablonce a Králova Dvoru vyzněl jednoznačně ve prospěch severočeského Jablonce, který zvítězil jednoznačným skore 5:0. „Z mého pohledu je konečný výsledek daleko lepší než předvedená hra. První poločas neměl z naší strany parametry, hodně nás podržel brankář Klement. Dvůr Králové hrál velmi dobře,“ hodnotil první pětačtyřicetiminutovku kouč Jablonce B Jaroslav Vodička. Ten měl k dispozici omezené množství hráčů, neboť někteří jeho svěřenci byli s ligovým A-týmem v Praze na současně hraném zápase s Bohemians. Jablonecká rezerva tak alespoň mohla otestovat dva zkoušené hráče, na pozici krajního obránce Šimka a na stoperu Luczkiewicze, z angažování obou ale po zápase sešlo.

Jablonec přesto vedl o poločase dvoubrankovým rozdílem, který po změně stran ještě navýšil na konečných 5:0. „Druhý poločas už snesl měřítko, ale vím, že Dvůr už prostřídal a odešla jim kvalita,“ řekl po zápase jablonecký trenér.

Příští sobotu hraje Vodičkův tým generálku před startem třetiligových bojů v ČFL, v pražském Xaverově poměří síly s rezervou Slavie Praha. „Tam už bychom chtěli mít hráče kompletní, tak aby se k nám připojili i hráči našeho kádru,“ přeje si kouč naší rezervy.

FK Jablonec B – FK Králův Dvůr 5:0 (2:0)

Branky: 13. Torfiq, 41. Coufal, 66. Peřina, 71. Kinčl, 73. Vošáhlík

Základní sestava FK Jablonec B: Klement – Šimko, Luczkiewicz, Hämäläinen, Peřina – Coufal, Rozkovec, Podzimek, Kinčl – Vošahlík, Torfiq