B-tým má první výhru v ČFL, porazil Ústí n. O.

FK Jablonec Jiskra Ústí n.Orlicí
4:1
FORTUNA ČFL B, 2. kolo so 17. 8. 2019, 10:15

B-tým FK Jablonec dal zapomenout na nevydařené utkání v Chlumci nad Cidlinou a v domácí třetiligové premiéře vyhrál nad Ústím nad Orlicí přesvědčivě 4:1.

Rezerva FK Jablonec chtěla odčinit nevydařenou třetiligovou premiéru v Chlumci nad Cidlinou. I před prvním domácím zápasem nové sezony ale kouč Vodička řešil stále trvající absenci stopera Váni. Tu vyřešil šalamounsky, ke Koblížkovi stáhl z útoku vyššího Dočekala, který se mu v zápase odvděčil precizním výkonem na nezvyklém postu. „Tato varianta mě napadla hned po našem nevydařeném zápase v Chlumci,“ prozradil kouč naší rezervy Jaroslav Vodička a pokračoval. „Obrovsky nám na stoperu pomohl. Vyhrával hlavičkové i další souboje. Je to zkušený hráč a od toho tady je,“ pochvaloval si trenér.

Jablonečtí začali svou domácí třetiligovou premiéru v Břízkách ofenzivně. Haitlovu střelu z úhlu Jeřábek v hostující brance stačil vyrazil. Jen o chvíli později zakončoval v dobré pozici Velich, leč hodně nepřesně. Hrál se svižný fotbal, Jablonec byl častěji na míči a vyprodukoval si více zakončení. Hostujícího brankáře vylekal tvrdou střelou Haitl, ale gólman opět stačil míč vytěsnit na další z rohových kopů. Gólově udeřilo až ve 32. minutě, Helm poslal z pravé strany do pokutového území přízemní centr, do kterého se skvěle položil kapitán Skuhravý a hlavou k tyči poslal náš tým do vedení 1:0. Ústí nad Orlicí mohlo vzápětí srovnat, Nágl naštěstí po rohovém kopu ve vyložené šanci hlavičkoval jen do středu branky, kde stál připravený Richter.

Také po změně stran byli domácí lepším týmem. Po dalším centru z křídla přestřelil v pádu hostující svatyni Daníček. V 52. minutě předvedli jablonečtí fotbalisté nacvičený signál z přímého kopu, místo očekávaného centru do vápna dal Rozkovec přihrávku před vápno Daníčkovi, který trefil přesně k tyči druhou branku – 2:0. „Bavíme se o těch situacích s Tomášem Čížkem. Říkali jsme si, že tohle bychom měli zahrát a že to v zápase zkusíme,“ těšila druhá trefa i naše trenéry.

Jablonec byl nadále při chuti, další míč vyražený Jeřábkem nedokázal propasírovat za zády brankáře Velich. V 57. minutě nařídil hlavní arbitr po faulu Chlebouna na Dočakala penaltu pro domácí, kterou zkušeně proměnil Rozkovec – 3:0. Čtvrt hodiny před koncem Velich od brankové čáry stihl zpětnou přihrávkou najít ve vápně Rozkovce, který do opuštěné branky zvýšil už na 4:0 pro Jablonec. Hosté v 78. minutě stačili jen korigovat po spolupráci střídajících hráčů, Kopecký přihrával ve vápně Pazderovi, jenž trefou k tyči stanovil konečný výsledek na 4:1 pro Jablonec B.

Náš lodivod Jaroslav Vodička byl po zápase spokojený, nejen s prvními třemi body do třetiligové tabulky. „Věděli jsme, že Ústí se drží v bloku a těžko se do nich dostává. Hraje se s nimi těžko, protože jsou zformovaní. Chtěli jsme i za cenu rizika hrát rychle a kolmo, což se nám povedlo. Z naší strany to byl dobrý výkon i herní projev. Jediné, co mě mrzí, je inkasovaný gól. Byl zbytečný, tam jsme trochu polevili,“ pravil po první výhře v ČFL zkušený kouč naší rezervy. Příští zápas odehraje náš tým na pažitu Slovanu Velvary.