Aktualita
14
červen
2021

Antonín Vaníček přichází na roční hostování!


Třiadvacetiletý ofenzivní záložník Antonín Vaníček posílí v nové sezóně fotbalisty Jablonce. Přichází z týmu Bohemians Praha 1905 na roční hostování s opcí. Opačným směrem odchází na roční hostování bez opce útočník Jan Chramosta.

„Těším se moc, je to pro mě určitě velký krok dopředu. Těším se na Jablonec, těším se na zápasy a těším se na boj o evropské poháry. Doufám, že se předvedu v co nejlepším světle,“ říká po podpisu smlouvy člen národního týmu z evropského šampionátu do 21 let Antonín Vaníček.

Do klubu Bohemians Praha 1905 naopak odchází na roční hostování bez opce útočník Jan Chramosta. 

Antonín Vaníček působil v dresu Bohemians Praha 1905 od roku 2008 a po necelých 13 letech mění působiště. Těší se na novou výzvu i boj o evropské poháry. „Evropa byla obrovské lákadlo. Vždycky jsem snil o tom, že si něco takového zahraju. Teď se to snad podaří,“ dodává Vaníček, který má na kontě 99 ligových startů a k tomu 6 branek a 14 asistencí.

V kabině Jablonce se zná s několika hráči nejen z pozice soupeře, ale také například z národního týmu. Nejbližší vztah má s našim pravým obráncem Liborem Holíkem, se kterým naposledy hrál na ME U21. „S Holasem (Libor Holík) jsme velcí kamarádi, takže jsme se bavili tak nějak o všem. Na Holase se moc těším a doufám, že bychom si třeba mohli zahrát spolu na lajně,“ říká s úsměvem Vaníček, který v kabině obsadí místo právě hned vedle Holíka.

Důležitým prvkem pro správné fungování týmu je dobrá chemie v kabině a dobrá parta. Ta je v Jablonci velmi dobrá se silným jádrem, což Vaníček poznal také v reprezentaci U21 nebo ve svém dosavadním působišti. „Holas říkal, že parta je tady super. My jsme to měli v U21 na tom postavené, že byla výborná parta. Tam jsme tomu říkali taková druhá rodina. I teď v Bohemce byla výborná parta. Doufám, že tady taky zapadnu a kluci mě vezmou dobře,“ přeje si Vaníček.

Již od startu přípravy 21. června bude moct Vaníček naplno ukázat svůj potenciál pod vedením trenéra Petra Rady. „Těším se na trenéra a doufám, že ze mě vymáčkne to nejlepší, co ve mně je, abych Jablonci co nejvíce pomohl,“ dodává Antonín Vaníček.

Záložník Antonín Vaníček začal s fotbalem v Libuši, je ale považován za odchovance Bohemians, jejichž dres oblékal od svých deseti let. V lednu 2017 se probojoval do prvního týmu a začal sbírat ligové starty. Svou premiéru si odbyl v utkání proti Spartě na Letné. Nastoupil v základní sestavě a odehrál 69 minut. Zápas nakonec skončil remízou 1:1. Díky povedeným výkonům se dostal i do reprezentační jedenadvacítky.

Profil Antonína Vaníčka

Datum narození: 22. 04. 1998
Věk: 23 let
Post: ofenzivní záložník
Váha: 68 kg
Výška: 180 cm
Starty/góly/asistence v první lize: 99/6/14
Starty a góly v reprezentaci: U16 (5/2), U17 (6/0), U18 (7/1), U20 (1/0), U21 (19/1).

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.