Ani jeden z trenérů nebyl spokojen

FK Jablonec 1.FC Slovácko
ePojisteni.cz liga, 3. kolo so 13. 8. 2016, 17:00

Jak hodnotili konečnou remízu 2:2 trenéři FK Jablonec a 1. FC Slovácko pánové Stanislav Levý a Zdenko Frťala?

Hostující kouč Stanislav Levý nakonec bod z jablonecké Střelnice bral. „Měli jsme jinou představu o vstupu do zápasu. Pátá minuta a nepokrytá standardní situace soupeře, na které jsme se speciálně připravovali. Byla tam individuální chyba a museli jsme zápas dohánět a otáčet. Náš výkon nebyl kvalitní, přesto jsme šli do vedení 2:1 a směřovali jsme ke třem bodům. Bohužel nechali jsme tam propadnout dlouhý balon, z kterého domácí vyrovnali. Pak domácí nedali ještě penaltu, takže ve finále musíme být s bodem spokojeni, i když si myslím, že dnes tu byla šance zvítězit,“ uvedl na tiskové konferenci kouč Levý.

První bodovou ztrátu v nové sezoně musel skousnout jablonecký lodivod Zdenko Frťala. „Na rozdíl od prvního domácího utkání nám vyšel vstup do zápasu, šli jsme do rychlého vedení. Jenže další dvě příležitosti jsme nevyužili, které by tomu zápasu daly potom jiný ráz. Soupeř ukázal svou kvalitu, nedostali jsme se příliš do hry, která by byla více založena na kombinaci a hře po zemi. Tomáš Wágner svedl v útoku hodně soubojů, ale celkově nám chyběla lehkost a sebevědomí. Kluci se nevzdali a tou jednoduchostí jsme dotlačili zápas do remízy 2:2. Kdybychom dali i penaltu, mohli jsme i slavit, v tom je ten fotbal krásný. Každopádně remíza je podle mě zasloužená,“ v rychlosti zhodnotil sobotní duel kouč Jablonce Zdenko Frťala.