Anglický týden zakončíme v Karviné

MFK Karviná FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 15. kolo ne 3. 11. 2019, 14:30

Druhý daleký výjezd v tomto týdnu čeká na jablonecké fotbalisty. Po úterním pohárovém utkání v Opavě se v neděli představíme na pažitu Karviné, která stále čeká na první domácí vítězství.

Velkou obměnou až dvaceti hráčů prošel v létě karvinský kádr pod taktovkou energického kouče Starky. Odešli střelci loňských 22 důležitých ligových branek v podobě Wágnera a Budinského, kteří už nosí dres Mladé Boleslavi. Vale dal Karviné ale také Ramirez, Čolič, Djordjevič, Faško, Berkovec, Suchan, Letič a Dramé.

Kouč v kabině přivítal univerzálního navrátilce Janečku, z Varnsdorfu získali karvinští exjabloneckého obránce Kouřila, z holandského Waalwijku dorazil obránce Ndefe, novými tvářemi jsou dále i Stropek, Čonka, brankář Hrdlička, útočník Šašinka a středopolař Marek Hanousek. Tolik změn, navíc v rekordně krátké letní přípravě, potřebovalo na sehrání více času. Navíc Karvinské čekal hodně těžký los, možná i proto získali jejich fotbalisté v úvodních šesti ligových kolech jen dva body. První výhry v nové sezoně se Strakovi hoši dočkali až v sedmém kole ve Zlíně, druhý tříbodový zisk přivezli o měsíc později z Příbrami. Zatímco venku získali Karvinští už osm bodů a jsou v tomto ohledu šestí nejlepší, doma urvali jen tři body za stejný počet remíz. Na výhru před domácím publikem už čekají šest zápasů od květnového barážového utkání s Jihlavou.

Aktuálně Karvinou trápí třízápasová šňůra porážek, navíc bez vstřelené branky. Zmar vygradoval o posledním víkendu po porážce 0:3 v Českých Budějovicích. „Měli jsme tam v zápase čtyři zranění a jednoho vyloučeného. Deptají nás a ničí katastrofální chyby,“ láteřil po další porážce kouč Straka. „Přitom do reprezentační přestávky jsme měli jednu z nejlepších obran v lize a já na ní byl i hrdý. Ale teď se nám to úplně rozpadlo a máme skoro nejhorší defenzívu ze všech mančaftů. Sráží nás individuální chyby a zranění. Od samého začátku sezony jsme schopni si vypracovávat šance, ale nejsme schopni žádným způsobem je dotlačit do branky. Na góly se strašně nadřeme,“ vyjmenovává hlavní příčiny současné situace kouč čtrnáctého týmu FORTUNA:LIGY.

Jablonecký tým si v úterý přivezl z daleké cesty z Opravy pohárový postup do čtvrtfinále MOL Cupu, které vystřelil v prodloužení příliš nevyužívaný Chramosta. Anglický týden zakončí Radova družina dalším nejdelším výjezdem do podobně vzdálené Karviné s cílem bodovat. "Karviná není v komfortní situaci, doma ještě nevyhrála. Samozřejmě víme, jaké to je, když se ta série protahuje. Hrají v podstatě o bytí a nebytí, určitě do toho zápasu vlítnou se vší parádou. Máme z utkání respekt, ale strach určitě ne. V Karviné se nám poslední dobou moc nedaří, vypadli jsme tam vloni v poháru a v lize jsme tam prohráli. Jedeme tam s tím, že bychom chtěli tu bilanci napravit. Chceme navázat na naše kvalitní výkony, budeme se snažit, abychom bodovali a neodjeli s prázdnou," říká před nedělním duelem v Karviné trenér Jablonce Petr Rada.

Celková ligová bilance mezi Karvinou a Jabloncem v sobotu připíše do statistik teprve sedmý vzájemný duel. V dosud odehraných dějstvích byl úspěšnější tým ze severu Čech, který zvítězil ve čtyřech případech. Dvakrát, pokaždé doma se radoval tým Karviné. Z loňské sezony nemáme na karvinský stadion zrovna příjemné vzpomínky, domácí nás na svém pažitu dokázali vyřadit po výhře 1:0 z MOL Cupu a o měsíc později nás porazili 2:1 i v rámci ligové soutěže. Teď se Radův tým pokusí konečně v Karviné připsat ligové body.

Utkání začíná v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin na Městském stadionu v Karviné

Rozhodčí: Berka - Hájek, Horák.

Delegát: Tulinger, Mikel.