Aktualita
1
srpen
2020

První přípravný duel skončil porážkou


Na závěr prvního týdnu letní přípravy, kdy se hlavně pracuje na kondici, odehrál Jablonec přípravné utkání proti Žižkovu. Stále bez několika zraněných hráčů jsme prohráli 3:1.

Do prvního poločasu nasadil trenér Petr Rada také trio nových hráčů v Jablonci, pro které to byla premiéra v našem dresu – Václav Pilař, Robert Hrubý a Ivan Schranz. Právě poslední jmenovaný dostal v 9. minutě ideální míč od Černáka a Schranz následně nechytatelně propálil domácího brankáře – 0:1. Krátce předtím byl sám Černák blízko gólu, když na zadní tyči jen těsně nedosáhl na ostrou přihrávku Haitla, který teď aktuálně trénuje s A týmem po posunutí z B týmu.

Žižkov dokázal vyrovnat ve 33. minutě, když se individuálně prosadil bývalý hráč Jablonce Jaroslav Diviš – 1:1. Krátce poté zahrával Žižkov přímý volný kop za hranicí vápna. Krásnou střelu do šibenice Hanuš skvěle vyrazil, ale dorážející Žežulka byl sám před prázdnou brankou a dával na 2:1. Stejným výsledkem skončil také první poločas.

Do druhého poločasu jsme udělali několik změn v sestavě a na hřiště se dostali další nováčci Jablonce Jakub Podaný a Tomáš Ladra. Na pozici levého obránce pak nastoupil David Skuhravý z B týmu. Jablonec hrál aktivně a snažil se dostávat do slibných šancí. Nicméně obrana Žižkova odolávala. V 69. minutě pak Žižkov zahrával další přímý volný kop a Březina tentokrát přímo z něj zvýšil vedení na 3:1. Následně se k hlavičce na druhé straně prodral Skuhravý, ale mířil mimo. Kratochvíl to zkoušel nůžkami, ovšem nemířil přesně. O chvíli později vyřešil závar před brankou na poslední chvíli brankář Žižkova. V závěru zápasu se Žižkov soustředil více na defenzivu a nedovolil nám ještě upravit skóre.

"Prohráli jsme, hráli jsme špatně! A bylo to naposledy, tolerovat tohle nebudu. Víc k tomu nemám co říct," řekl po zápase nazlobený trenér Petr Rada.

FK Viktoria Žižkov – FK Jablonec 3:1 (2:1)

Branky: 33. Diviš, 37. Žežulka, 69. Březina – 9. Schranz.

Sestava Jablonce

1. pol.: Hanuš – Haitl, Kubista, Štěpánek, Krob – Pilař, Hübschman, Hrubý R., Černák – Schranz, Chramosta.

2. pol.: Hrubý V. – Haitl, Kubista, Jeřábek, Skuhravý – Ladra, Macháček, Považanec, Podaný – Kratochvíl – Velich.

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.