Aktualita
13
březen
2020

Hráče čeká jen trénování bez zápasů


Vyhlášení nouzového stavu v ČR kvůli hrozbě nákazy koronavirem způsobilo přerušení FORTUNA:LIGY až do odvolání. Jaký program čeká náš tým?

"Od 13. 3. 2020 od 6:00 se zakazují divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky, trhy a veletrhy, vzdělávací akce, a to jak veřejné, tak soukromé s účastí přesahující ve stejný čas více než 30 osob," stojí v prohlášení Ministerstva zdravotnictví ČR k vyhlášení nouzového stavu v ČR. V praxi to znamená, že náš A tým může nadále jen trénovat, ne však odehrát přípravné zápasy v tomto období, které potrvá minimálně do 11. dubna 2020. Nouzový stav Vláda ČR vyhlásila na 30 dnů.

"Počet hráčů a realizačního týmu na sportovišti, kde probíhají tréninky, nepřesáhne počet 30 osob, takže je tato činnost v souladu s opatřením Ministerstva zdravotnictví České republiky," říká k situaci tiskový mluvčí klubu Martin Bergman.

Tuto podmínku by však zcela rozhodně nesplnily přípravné zápasy, kde by počet všech účastníků zcela jistě překročil počet 30 lidí.

V pátek 13. března, kdy nás čekal původně plánovaný ligový zápas proti Zlínu, si hráči společně odtrénovali tréninkovou dávku a teď mají před sebou volný víkend. "Řekl jsem hráčům, ať si užívají rodiny a jsou doma v rodinném kruhu a raději moc nechodí někam, kde se pochybuje hodně lidí, což doporučuje ostatně každý. A aby si hlídali svůj zdravotní stav," říká trenér Petr Rada.

Na začátku dalšího týdne mají naši hráči první dva dny individuální tréninkové plány, na Střelnici se následně sejdou zase ve středu ke společným tréninkům, které budou do konce týdne. To vše i z důvodu, aby hráči nebyli pořád pohromadě. "Prvních čtrnáct dnů budu určitě dávat volno soboty a neděle," dodává Petr Rada.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.