Rozhovor
3
únor
2020

Výhry dodávají týmu sebevědomí, říká kapitán


Jablonecká výprava už má na herním kempu ve Španělsku za sebou všechny přípravné zápasy. Před odletem našeho týmu zpět do republiky, hodnotil herní testy nejzkušenější z kádru, kapitán Tomáš Hübschman.

Tome, máme za sebou všechny přípravné zápasy. Poslední test proti bulharskému vícemistrovi CSKA Sofia byl trochu vyhrocenější.

Nebyl to lehký zápas, bylo to i trochu vyhrocené. Měli jsme už nějaké zprávy z předešlého zápasu, který hráli s Plzní. Z tohoto pohledu to bylo podobné. Jsou to horkokrevní lidé a tím, že tam měli i spoustu cizinců, tak možná i proto to bylo z jejich strany někdy nervózní. Byl tam takový nepříjemný zákrok na Doliho. Vyhecované to prostě bylo.

Ale zápas jsme zvládli k naší spokojenosti po výhře 2:0.

My jsme dali z prvního rohu gól, oni spíš kontrolovali hru a balon, ale my jsme se dostávali do šancí. Kromě jednoho rohu, kdy hlavičkoval jejich hráč sám, tak vlastně nic neměli, jen nějaké střely z dálky. Zápas jsme zvládli, i po prostřídání. Vystřídali jsme spoustu hráčů a oni neměli větší převahu ani více šancí. Je vidět, že tam nemáme až tak veliký rozdíl, i ti hráči kteří třeba tolik nehráli dokáži i se zahraničními soupeři hrát důstojnou roli. Je důležité, že jsme ten zápas dotáhli do vítězného konce.

Je povzbuzující, že jsme ve Španělsku po porážce dokázali i dvakrát zvítězit?

Nebudu říkat, že přípravné zápasy nejsou důležité výsledkově. Je samozřejmě důležité se připravit na ligu, kde budou samotné výsledky důležité. Každý pozitivní výsledek povzbuzuje tým a ten si pak víc věří. Chtěli jsme ty zápasy zvládnout výsledkově ale prezentovat se naší hrou a tím, co bychom chtěli hrát. Chceme si zachovat svou tvář, a to se myslím, že se nám povedlo.

Který duel na španělské půdě byl podle tebe herně nejvydařenější?

Výsledkově jsme nezvládli jen první zápas, ale možná byl z naší strany úplně nejlepší. Paradoxně jsme měli první půlku vyhrát třeba 4:1, ale nedali jsme brankové příležitosti. Ale i to příprava přináší. Důležité to bude v sezoně. Teď je důležité se naladit a připravit se na to, co nás bude čekat od prvního kola. Je pravděpodobné, že terény budou jiné, než jsou nyní ve Španělsku. Takže nás samozřejmě nějaká změna čeká, musíme se na to rychle přeorientovat a zvyknout si. Máme na to pár dní, budeme chtít začít tak, abychom byli úspěšní.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.