Rozhovor
25
listopad
2019

Rada si s týmem vyhodnotí špatný první poločas


Jablonecký kouč Petr Rada bod získaný u konkurenta na Slovácku bere. Spolu s tím si ale hodlá se svými svěřenci vyhodnotit pasivní pasáže zápasu, v kterých náš tým nebyl vůbec nebezpečný směrem k soupeřově brance.

Domácí trenér Martin Svědík měl po skončení zápasu smíšené pocity. „Bod je pro mě v konečném součtu málo. Celý první poločas jsme byli jednoznačně lepší. Bohužel, zase si necháme dát gól ze standardní situace. Byla to jediná věc, kterou Jablonec měl během prvního poločasu. Vytvářeli jsme si šance i tlak. Dokázali jsme vyrovnat. Naše dohrání je ale špatné. Máme tam špatné řešení, nejdeme za gólem tak, jak bychom měli. V tlaku jsme pokračovali u druhý poločas, bylo to hodně do rychlosti, byly tam věci jeden na jednoho. Ale nedařila se nám koncovka, řešení dvacet metrů od brány máme prostě špatné. Náš výkon pak ovlivnila střídaní, ve chvíli kdy odešli Hellebrand a Petržela, tak už to nebylo ono. Zajíc přinesl pro náš tým absolutní nulu. Měli jsme hru zjednodušit, jenže my jsme hráli na moc přihrávek a Jablonec to stačil vždy pokrýt. Navíc jsme tím vytvářeli Jablonci prostor pro šance. Sedmdesát minut jsme hráli dobře. Ale fotbal se rozhoduje v šestnáctkách a tam se nám moc nedařilo,“ mluvil sklesle po zápase kouč domácích.

Lodivod Jablonce Petr Rada s hrou svých svěřenců příliš spokojen být nemohl, ale plusový bod získaný na Slovácku nakonec bral. „Museli jsme se vypořádat s absencemi, před zápasem i během něj. Mrzí mě zranění Kratochvíla i Hübschmana, které jsou delšího charakteru. Miloš se nám zranil včera na tréninku, u Tomáše je to znovu ten sval, zřejmě to bude i u něj na déle,“ litoval kouč dalších ztrát i po zápase.

„Domácí byli lepší a aktivní, věděli jsme, že se tu hraje nepříjemně. Slovácko má rychlostní typy. Sehráli jsme tu dva rozdílné poločasy. Nebyli jsme moc aktivní, ale paradoxně jsme se dostali do vedení po standardní situaci. Prvních pět minut bylo z naší strany hodně pasivních, domácí fotbalisté měli čtyři rohové kopy. Nebyl jsem s prvním poločasem vůbec spokojen. Přišlo vynucené střídání Hübschmana, toho nahradil Vojta Kubista a byl hodně výrazný v druhém poločase. Úlohu po Tomášovi zvládl velice dobře. Bylo vidět že i Břečka není levý bek, ale my jsme tam nechtěli obětovat Sýkoru, abychom neztratili kvalitu dopředu. V druhém poločase domácí vyvinuli tlak, bylo tam hodně centrů, ale naše obrana to dobře uskákala. Místo Acosty jsme dali Pleštila, ten byl výrazně lepší a dovolil si. Od 65. minuty jsme hru hodně vyrovnali. Měli jsme největší šanci zápasu, Chramosta byl sám před Trmalem, ale skočilo mu to. Domácí už jsme do tlaku příliš nepustili. Celkově je to plusový bod z venku a ze Slovácka obzvlášť, protože to je náš konkurent. Za bod jsme rádi. Musíme si vyhodnotit ten špatný první poločas,“ pravil po zápase kouč Jablonce Petr Rada.

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.